ما باید به اقدامات مجدانه برای بهبود معیشت و نگرانی همکاران قضایی خود ادامه دهیم.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی صبح امروز (28 آذرماه) در ادامه بازدیدهای محل از مراجع و مراکز قضایی از دادگاه عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران در سعادت آباد بازدید کرد. قبلا اعلام شده بود و از نزدیک درگیر ارائه خدمات قضایی به مردم و مراجعین در این واحد قضایی بود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در دیدار با قضات و مسئولان بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ تهران، روند، فهرست و نوع پرونده ها را از مسئولان و ناظران مربوطه جویا شد و در خصوص بهبود وضعیت پرونده ها توصیه هایی به آنان ارائه کرد. کیفیت خدمات به مشتریان

«ضرورت ارائه آمار بیشتر از پرونده های قضایی» موضوعی است که رئیس کل دادگستری در آخرین بازدیدها و دیدارهای خود بر آن تاکید کرده و معاون اول قوه قضاییه را در این زمینه موظف کرده است؛ بر این اساس رئیس قوه قضائیه در بازدید امروز از اتاق قضائی ناحیه 2 از کارکنان واحد قضایی مربوطه جویای روند احصای پرونده ها در این واحد شد و توصیه ها و دستوراتی در این زمینه صادر کرد.

رئیس قوه قضاییه در این جلسه با توجه به پرونده های قدیمی و معوقه شعب بازپرسی و قضایی این واحد قضایی بر لزوم تعیین تکلیف پرونده های قدیمی تاکید کرد و گفت: این پرونده ها را به سرعت توزیع کنید.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اعجایی همچنین از دقت و سرعت رئیس بخش ارجاع دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 2 تهران در ارسال پرونده های کیفری به شعب مربوطه تقدیر کرد.

رئیس کل دادگستری همچنین از تعداد پرونده های متعدد با شاکیان در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۲ تهران خبر داد و یکی از اولویت ها را رسیدگی سریع و دقیق به این گونه پرونده ها می داند.

ما باید به اقدامات مجدانه برای بهبود معیشت و نگرانی همکاران قضایی خود ادامه دهیم.

رئیس قوه قضائیه بابیان اینکه سرمایه اصلی قوه قضائیه به ویژه در قوه قضائیه، نیروی کار است، به قضات و کارکنان دادگستری گفت: نیروی کار منصف و با انگیزه یکی از دلایل اصلی پیشرفت و پیشرفت پرونده ها در دستگاه قضایی است؛ ما باید به تلاش های مجدانه خود برای بهبود معیشت و رفع نگرانی های همکاران قضایی ادامه دهیم.

  معاون استاندار سیستان و بلوچستان: وضعیت امنیت مرز با هیرمند در منطقه سیستان و افغانستان آرام است.

با استناد به دلایل و دلایلی که با وجود کمبود نیروی انسانی و سایر تجهیزات کار را برای قضات و سایر کارکنان دستگاه قضایی سخت می کند، یکی از این دلایل تنوع و تراکم و گاه تلاقی عناوین مجرمانه در دستگاه است. جنایت می دانست که این امر باعث افزایش تعداد پرونده های ارجاع شده به قوه قضائیه می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به دستگاه هایی که به وظایف و مسئولیت های پیشگیرانه و نظارتی خود به درستی و به موقع عمل نمی کنند و همین امر منجر به تشکیل بسیاری از جرایم و پرونده های قضایی و انتقال پرونده ها به مراجع قضایی می شود. و بخش‌هایی از کشور باید دست به دست هم دهند و ابعاد پیشگیرانه و نظارتی خود را تقویت کنند تا از سرایت پرونده‌ها به قوه قضائیه و دوچندان شدن بار و دشواری کار قضات و همکاران قضایی ما جلوگیری شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به لزوم رسیدگی به کمبود نیروی کار در قوه قضائیه که به نوبه خود آسیب هایی مانند اطاله دادرسی و انباشته شدن پرونده های معوقه را به دنبال دارد، گفت: این امر به دلایلی از جمله این اتفاق نیفتاد. منابع مالی محدود

به دلیل برخی مشکلات، ایجاد اختلال در ارائه خدمات قضایی به مردم قابل قبول نیست

رئیس قوه قضاییه در عین حال تاکید کرد: مشکلات موجود نباید کوچکترین خللی در خدمت رسانی خالصانه همکاران قضایی به مردم و مراجعین ایجاد کند. سعی و تلاش ما برای رفع آنهاست، ارائه خدمات قضایی به مردم و مراجعین باید دچار لغزش و تأخیر شود، این به هیچ وجه پذیرفته نیست و با شأن و جایگاه والای ضابطان و کارکنان قضایی در نزد مردم منافات دارد. .

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اعجایی از قضات ناحیه ۲ تهران با بیان خاطراتی از دوران قضاوت و مشکلاتی که در عرصه های مختلف کاری و زندگی با آن روبرو بوده است، به صبر و شکیبایی و یاری که وعده الهی است، اشاره کرد. یک نیروی نیروبخش بسیار گره دار بود.

  چگونه پست های اینستاگرام را بدون حذف از دیگران مخفی و مخفی کنیم؟

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در راستای دستور اخیر خود به معاون اول قوه قضاییه مبنی بر بررسی تخصصی ارتقای آمار قضایی و آسیب شناسی آمار در قوه قضاییه گفت: اما ما در قوه قضاییه در با توجه به رویکردهای تکاملی خود، قصد داریم از آمارهای معمولی پرهیز کرده و کاستی های موجود در آمار خود را اصلاح کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به لزوم رسیدگی به موضوع کیفیت در روند احصای پرونده های قضایی، گفت: اینها پرونده هاست; باید تاکید کنم که بازدارندگی و آثار این موارد که به نتیجه رسید شاید چند صد مورد باشد.

بر این اساس رئیس قوه قضائیه از دادسرای ناحیه ۲ تهران و به طور کلی کلیه کارکنان بخش‌های مختلف قضایی خواست تا نظرات پیشنهادی خود را در خصوص ساماندهی آمار در محاکمات و پرونده‌ها ارائه کنند.

رئیس قوه قضائیه در سخنانی در دادسرای ناحیه ۲ تهران، کار و خدمت در محاکم را سخت و دردناک توصیف کرد و بر قوت، قوام و غنای اقدامات، تحقیقات و بازجویی ها در جریان دادرسی کیفری تاکید کرد.

بر این اساس، رئیس کل دادگستری در جریان رسیدگی به پرونده‌ها نسبت به قصور بی‌موجه یا سخت‌گیری‌های غیرضروری هشدار داد و این امر را برای آحاد جامعه مضر دانست و گفت: تلقی می‌شود نباید اجازه داد که این آسیب برای ضابطان قضایی رخ دهد.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای همچنین افزود: قوه قضائیه در دستگاه های مختلف به موارد روشن غفلت آغاز کرده و در حال رسیدگی است، اما در مواردی که این امر بر اساس قانون جرم نیست بلکه موجب ضرر و زیان می شود، باید بررسی شود آسیب و اینکه چقدر از فعل حذف می شود زمان می برد.

وی ادامه داد: خود این سوال که چه کسی با چه آسیبی و با چه میزان حذف فعل تشخیص می دهد بسیار مهم است که باید توسط یک کارشناس، بازرس یا کارمند تشخیص داده شود و این سوال نیز نیاز به اجماع دارد تا بتواند مشکلات را حل کند. «روند قانونی منطقی را بشمارید و با آن برخورد کنید.

  به سوی سرزمین وحی / سلسله گزارش های کوتاه از سفرنامه حج مرحوم آیت الله صافی گلپایگانی - قسمت سوم

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای همچنین با اشاره به اینکه اصرار دارم مراجع نظارتی در برخورد با گزارش های دریافتی از افراد نهایت دقت را داشته باشند، خاطرنشان کرد: باید به صورت جامع و همه جانبه انجام شود تا خدای ناکرده حقی ضایع نشود.

علی القاسیمر رئیس قاضی استان تهران در جمع کارکنان دادسرای عمومی و انقلاب 2 تهران، این دادگاه را یکی از دادگاه هایی می داند که در رسیدگی به پرونده ها تاخیری نداشته و از رضایت مشتریان بالایی برخوردار است.

علی صالحی، دادستان و سپاه تهران نیز در سخنانی گفت: حضور مستمر رئیس قوه قضائیه در محاکم و محاکم، مسئولیت ما را در خدمت رسانی به مردم سنگین کرده است.

معبودی سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه نیز از کاهش ۷ درصدی کلاهبرداری و ۵ درصدی سرقت منزل در سال جاری خبر داد و گفت: در دوران ولیعهد همکاران ما در دادسرای ناحیه و انقلاب تهران 2 یک روز هم از پای ننشست و هر روز با مراجعه به محل کار به مردم خدمت کرد.

در حاشیه حضور حجت الاسلام والمسلمین محسنی اعجایی در دادگاه عمومی و انقلاب ناحیه ۲ تهران، تعدادی از موکلان و وکلای حاضر در این دادگاه دغدغه های خود را با رئیس قوه قضائیه در میان گذاشتند.

مراجعه حضوری به مراکز، مراجع و محاکم قضایی و گفتگوی حضوری و بدون میانجی گری با مردم، قضات و مسئولان یکی از رویه های همیشگی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اعجایی در بیش از 200 روز فعالیت خود است. رئیس قوه قضائیه

رئیس قوه قضائیه علاوه بر بازدید سرزده امروز خود از دادسرای ناحیه 2 تهران، تاکنون از دادسرای خدمات کشوری (منطقه 28 تهران)، دادسرای شهرستان خدام، دادسرای شهرستان کرچک، مجتمع قضایی قدس تهران، دادسرای شهرا بازدید کرده است. دادگستری و دادگستری 3، 16، 27 و 34 با حضور در تهران، از نزدیک در جریان نحوه خدمت رسانی به مردم و مراجعین قرار گرفتند و علاوه بر گفتگو با قضات و کارکنان این مجتمع ها، دستورات مقتضی را برای رسیدگی به تعداد مراجعین صادر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید