لکه های روغن تمیز می شوند

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، حبیب مسیحی تازیانی مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان از بوی بد در شهرستان های بندرعباس، بندر حمیر و کشم گفت: میعانات گازی از خط لوله تامین شرکت نفت ستاره خلیج فارس در 43 کیلومتری شهر بندرعباس و 6 کیلومتری روستای دمیلو در کل بستر رودخانه قرار داشت.

وی تصریح کرد: پس از بارندگی های اخیر در حوضه آبریز این رودخانه، حجم قابل توجهی سیلاب با دبی فراوان به بستر رودخانه نشت کرد به طوری که در محل حادثه؛ عرض این سیل حدود 500 متر بود.

مسیحی تازیانی افزود: کارشناسان این اداره در اسرع وقت در محل حاضر شده و بازرسی و پایش را انجام دادند. همچنین گشت مشترک دریایی انجام و از مبادی ورودی سیل به دریا و همچنین نوار ساحلی بندرعباس، بندر حمیر و کشم نمونه برداری شد.

وی گفت: این گشت دریایی با هماهنگی های لازم با اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و پاکسازی منطقه، نشت نفت در دریا را مشاهده کرده است.

مدیرکل محیط زیست هرمزگان تاکید کرد: انتقال میعانات گازی از ساعات اولیه صبح متوقف شده و تمامی امکانات پالایشگاهی برای تعمیر خط لوله و پاکسازی منطقه آماده شده است و پیش بینی می شود عملیات با کاهش رواناب سیل آغاز شود.

لازم به ذکر است خسارات ناشی از آلودگی دریا ارزیابی و محاسبه شده و به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

  آرم ارتش جمهوری اسلامی تغییر کرد

دیدگاهتان را بنویسید