قیمت جهانی نفت در معاملات امروز 20 ژانویه 2014 0.60 درصد افزایش یافت

به گزارش السومریه نیوز به نقل از السومریه نیوز، نفت برنت دریای شمال برای اولین بار در هفت سال گذشته از 13 اکتبر 2014 به بالای 89 دلار در هر بشکه معامله می شود.

نفت خام برنت دریای شمال با 0.60 درصد افزایش به 89.03 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که وست تگزاس اینترمدیت با 1.80 درصد افزایش به 86.36 دلار رسید.

از ماه مه سال گذشته، اوپک پلاس به دلیل کاهش تقاضای نفت به دلیل شیوع ویروس کرونا، تولید خود را 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش داده است که به طور قابل توجهی به افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی کمک کرده است.

بر اساس آمار ذخایر هفتگی نفت در ایالات متحده، در دسترس بودن انبارهای تجاری در این کشور به کمترین میزان خود از اکتبر 2018 رسیده است.

بر اساس آخرین تغییرات قیمت جهانی نفت تا ساعت 11 صبح امروز به وقت تهران، هر بشکه نفت خام ایران در بازارهای جهانی به قیمت 82.7 دلار به فروش می رسد.

با توجه به اینکه دولت سیزدهم توانست به راحتی تحریم های نفتی آمریکا و متحدانش علیه ایران را دور بزند، به نظر می رسد با افزایش درآمد دولت از این طریق، شاهد کاهش کسری بودجه کشور باشیم.

در بودجه سال آینده، دولت فروش نفت را از 60 دلار در سال آینده به 1.2 میلیون بشکه کاهش داد، اما احیای تاج جدید (امیکرون) در اکثر کشورها و حملات موشکی یمن به تأسیسات امارات نشان می دهد که قیمت نفت همچنان در حال رشد است.

از سوی دیگر، تمایل کشورهای جهان به ذخیره سازی نفت به دلیل نگرانی از تاج و تخت و عرضه کم اوپک پلاس در بازار، ممکن است این امید را ایجاد کند که بودجه فروش نفت در سال آینده محقق شود و درآمدزایی افزایش یابد. ایجاد شکاف در قسمت دیگری پر کنید.

  نیمی از مسلمانان بریتانیا نمی توانند در ماه رمضان آشپزی کنند. داستان چیه؟ گزارش الجزیره

دیدگاهتان را بنویسید