قرقیزستان خواستار پرواز مستقیم بیشکک – تهران شد

خبر عجیب

شفقنا-وزارت خارجه قرقیزستان گزارش داد؛ توردکون سیدی کف سفیر ایران در ایران خواستار پرواز مستقیم بین بیشکک و تهران و برگشت شد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری 24 KG قرقیزستان به نقل از وزارت امور خارجه اعلام کرد که برقراری پرواز مستقیم بین بیشکک و تهران می تواند همکاری های گردشگری را تقویت کند و سفر بین دو کشور برای بازدید و بازدید از اماکن میراث فرهنگی را افزایش دهد. فرهنگی باشد.

وزارت امور خارجه قرقیزستان نیز اعلام کرد؛ در همین راستا سفیر بیشکک در تهران با رضا حدادیان مدیر عامل شرکت هواپیمایی وارش ایران دیدار و گفتگو کرد.

سیدی کوفا سیاست های هوانوردی قرقیزستان و فرصت های سرمایه گذاری بالقوه در گردشگری و تغییرات آب و هوایی را تشریح می کند.

وی همچنین از پروازهای خطوط هوایی وارش در مسیر مشهد – بیشکک و برگشت به عنوان یک همکاری و مشارکت مهم برای توسعه روابط ایران و قرقیزستان به ویژه برای افزایش همکاری های تجاری و اقتصادی بین دو کشور یاد کرد.

رئیس اجرایی وارش همچنین از پیشنهاد قرقیزستان استقبال کرد و گفت که آماده بازگشایی دفتر این شرکت هواپیمایی در بیشکک است و دو طرف با تشکیل کارگروه گردشگری برای تقویت همکاری بین دو کشور موافقت کردند.

ایران یکی از اولین کشورهایی بود که استقلال قرقیزستان از جمهوری شوروی سابق را در 16 دسامبر 1991 به رسمیت شناخت. هر دو کشور اشتراکات تاریخی و فرهنگی دارند.

جمهوری قرقیزستان کشوری محصور در خشکی در آسیای مرکزی است. از شمال با قزاقستان، از شرق با چین، از جنوب با تاجیکستان و از غرب با ازبکستان همسایه است.

  سرخک مسری ترین بیماری ویروسی در کودکان است

جمعیت این کشور در سرشماری سال 2015 میلادی 5 میلیون و 957 هزار نفر بوده و بزرگترین شهر و پایتخت آن بیشکک 870 هزار نفر جمعیت دارد.

دیدگاهتان را بنویسید