عمان: بازگشت به برجام به پیشرفت اقتصاد جهانی کمک می کند

خبر عجیب

وزیر امور خارجه عمان ابراز امیدواری کرد که از سرگیری توافق برجام منجر به روابط گسترده‌تر منطقه‌ای و بین‌المللی شود که می‌تواند فرصت‌ها را برای بهبود و توسعه اقتصاد جهانی افزایش دهد.

بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان در گفت و گو با اخبار الیوم در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات وین و از سرگیری مذاکرات هسته ای و تاثیر آن بر اوضاع منطقه گفت: بازگشت به توافق هسته ای ایران و ایران. وی افزود: نیاز راهبردی زیادی به امنیت منطقه و جهان وجود دارد و ما معتقدیم که این موضوع می تواند مرحله جدیدی از همکاری سازنده را در منطقه بین کشورهای مختلف ایجاد کند.

وی گفت: با تمدید این توافق می‌توان به ایجاد روابط گسترده‌تر منطقه‌ای و بین‌المللی امیدوار بود و این روابط می‌تواند فرصت‌های بهبود و توسعه اقتصاد جهانی را تقویت کند.

البوسعیدی درباره دیدارهای اخیر ایران و عربستان در بغداد و اینکه آیا مسقط بخشی از مذاکرات بوده است و آیا عمان قبلاً میزبان دیدار تهران و ریاض بوده است، با توجه به اینکه عمان برای هر دو کشور قابل قبول است، گفت. عربستان سعودی و جمهوری اسلامی ایران دو کشور بزرگ هستند و ما با هر دو همسایه هستیم، بنابراین از این تلاش ها حمایت می کنیم و امیدواریم که این تلاش ها مثمر ثمر و در راستای تقویت امنیت، ثبات و رفاه در منطقه باشد.

به گزارش شفقنا، امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه ایران چندی پیش به عمان سفر کرد و دو کشور در دیدار با مقامات عمانی در مسقط بر گسترش روابط دو کشور در زمینه های مختلف تاکید کردند.

  حماس به رژیم صهیونیستی هشدار داد

وزیر امور خارجه ایران همچنین از رویکرد عمان به مسائل منطقه ای مبتنی بر گفت وگو و همکاری قدردانی کرد و آن را تنها راه حل مشکلات منطقه خواند. دو طرف همچنین بر لزوم ادامه رایزنی ها در مورد مسائل مهم منطقه تاکید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید