عفو بین الملل: جهان با سوء استفاده چین از بازی های المپیک زمستانی مخالف است

خبر عجیب

شفقنا- هشدار عفو بین‌الملل به سوء استفاده چین از بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از فرانس 24; عفو بین‌الملل روز چهارشنبه هشدار داد که جامعه بین‌الملل نباید به چین اجازه دهد از بازی‌های المپیک زمستانی پکن به عنوان «فرصتی برای سرپوش گذاشتن بر ورزش» استفاده کند و جهان باید از «همکاری در یک کمپین تبلیغاتی به رهبری چین اجتناب کند».

این گروه حقوق بشر می گوید نگران است که چین از بازی های زمستانی برای منحرف کردن توجه از نقض حقوق بشر علیه مسلمانان اویغور و هنگ کنگ استفاده کند و گفت که این کشور اکنون در وضعیت بدتری نسبت به بازی های المپیک تابستانی 2008 قرار دارد.

یک کارشناس چینی از سازمان عفو ​​بین‌الملل هشدار داد که جهان باید به درس‌های بازی‌های 2008 پکن توجه کند، زمانی که وعده‌های دولت چین برای بهبود حقوق بشر هرگز محقق نشد. در میان محدودیت های سختگیرانه اعمال شده در پکن در سال 2022، کمیته بین المللی المپیک (IOC) باید به وعده خود مبنی بر حمایت از “حق آزادی بیان” ورزشکاران و مهمتر از همه، اطمینان از عدم مشارکت در هیچ گونه تخلف ورزشکاران عمل کند. . حقوق ..

ایالات متحده، استرالیا، کانادا و بریتانیا با اشاره به نسل کشی و جنایات علیه بشریت در سین کیانگ و سایر موارد نقض حقوق بشر اعلام کرده اند که مقامی را به المپیک اعزام نخواهند کرد. چین متهم به زندانی کردن، شکنجه و زور یک میلیون مسلمان اویغور به بهانه جلوگیری از اقدامات تروریستی است. چین همچنین متهم به فشار و کنترل لجام گسیخته بر جمعیت اویغور است که همه این اتهامات را رد می کند.

  توزیع سریعتر اعتبارات تکمیل طرح توسعه بیمارستان کودکان امام حسین(ع) اصفهان

گزارش عفو بین الملل پس از آن منتشر شد که قانونگذاران آمریکایی روز سه شنبه از کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستند تا پیش از آغاز بازی های المپیک گزارشی درباره سین کیانگ منتشر کند. در همین حال، میشل باشله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد بارها اعلام کرده است که چین با سفر کارشناسان خود به سین کیانگ موافق نیست.

اخبار اصلی را در فرانس 24 ببینید

دیدگاهتان را بنویسید