طالبان خطاب به آمریکا: ما آماده مذاکره در مورد همه مسائل هستیم، فقط دارایی های خود را آزاد کنید

خبر عجیب

شفقنا- سرپرست وزارت امور خارجه طالبان در نشست اقتصادی این گروه گفت: ما از آمریکا می خواهیم که وجوه بلوکه شده در افغانستان را آزاد کند و آماده گفتگو در مورد همه مسائل هستیم.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسپوتنیک، نخستین نشست اقتصادی طالبان با حضور نماینده سازمان ملل روز چهارشنبه در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد.

امیرخان متکی، سرپرست وزارت خارجه طالبان، از ایالات متحده خواست تا دارایی های افغانستان را آزاد کند و طالبان آماده مذاکره در مورد همه موضوعات است.

وزیر خارجه کنونی طالبان همچنین گفت که آنها گام های مهمی برای ایجاد روابط منطقه ای و ایجاد روابط اقتصادی مبتنی بر افغانستان با سایر کشورها برداشته اند.

وی افزود: ما از آمریکا می خواهیم که وجوه بلوکه شده در افغانستان را آزاد کند.

وی تاکید کرد که حکومت طالبان روابط خوبی با جهان برقرار کرده است و آنها به دنبال ایجاد روابط بر اساس سیاست متوازن با جهان هستند.

از سوی دیگر، دبورا لیون، نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان، در این نشست گفت که سازمان ملل در حال ادامه گفتگوها در مورد آزادسازی ذخایر ارزی افغانستان است و امیدوار است که این مذاکرات به نتیجه برسد.

با این حال، وی تاکید کرد که مشکلات ناشی از مسدود شدن ذخایر ارزی افغانستان باید در نتیجه تلاش های مشترک دولتی و خصوصی حل شود.

لینز همچنین گفت که صدایش را برای لغو تحریم ها علیه دولت طالبان بلند کرده است.

  کلیباف: عقلانیت و اخلاق انقلابی لازمه کار مجلس است

دیدگاهتان را بنویسید