ضرورت تدوین برنامه جامع 20 ساله یزد

به گزارش موج یزد، غلامحسین دشتی، رئیس شورای اسلامی شهر یزد وی گفت: شهر یزد در طول تاریخ خود درون شهری بوده و همواره با قابلیت های خود توسعه یافته است.

وی گفت: یزد زمانی که با روحیه دین، علم، خلاقیت و تلاش شهروندان به شهری با قابلیت های امروزی تبدیل شد، تنها دارایی دو منبع آب و خاک شهر بود و امیدواریم در آینده نیز چنین رشدی داشته باشد. “

دشتی گفت: مهمترین موضوع یزد امروز پاسداری از ارزش های انقلابی به عنوان عبادتگاه و الگویی برای کل کشور است چرا که رشد و تعالی، فساد و تباهی در فرهنگ خواهد بود. سرزندگی یک شهر در فرهنگ آن نهفته است.»

رئیس شورای اسلامی شهر یزد همچنین به دیگر مسائل شهر یزد اشاره کرد و گفت: موضوع آب و تامین آب از طریق انتقال آن و حفظ منابع آبی موجود از طریق بازآفرینی منابع آبی، آب شرب و مدیریت کشاورزی مناسب. آموزش مصرف و … را نیز باید در نظر داشت.

وی گفت: همچنین فضای سبز شهر و تغییر رویکرد شهری به توسعه صنعت پاک و استفاده از انرژی های پاک، بسته شدن مرزهای شهری و جلوگیری از رشد بی رویه شهر به ویژه برای حکمرانی بهتر در خدمات و مدیریت. جمعیت، بهبود امکانات اوقات فراغت گفت: رشد و افزایش تفریحات و همچنین مشکل اتباع بیگانه و رسیدگی به فرصت ها و تهدیدها در این حوزه از دیگر موضوعات اولویت دار است.

دشتی همچنین بر لزوم تدوین برنامه و سند جامع 20 ساله حفاظت از شهر تاریخی یزد تاکید کرد و گفت: لازم است توجه سایر نهادهای ملی به این شهر میراث فرهنگی جلب شود و در جریان آن قرار گیرد. مسئولیت آنها در قبال یزد است.

  رئیس قاضی هرمزگان از خدمات در محوطه دادگاه بندر حمیر بازدید کرد

وی گفت: همچنین جلب توجه نهادهای فرهنگی در معرفی این شهر توحیدی و همچنین ایجاد رشته ای به نام یزدشناسی در دانشگاه یزد و اتخاذ محله به عنوان روش مدیریت شهری از دیگر پیشنهادات است. که می توان آن را رشد و توسعه یزد دانست. “و کوشا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید