صدور هشدار تراز دریای سرخ به دلیل فعالیت سامانه طوفان های شدید و طوفان های دریایی

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: انتشار نقشه هواشناسی روزهای آینده حاکی از تشدید طوفان های شدید و طوفان در تمامی آب های جنوب کشور است. کرد: بر اساس پیش بینی هواشناسی سامانه طوفان شدید و طوفان دریایی از بعدازظهر پنجشنبه 30 دی ماه تا پایان اولین جمعه بهمن ماه فعال خواهد بود.

وی ادامه داد: این سامانه در نواحی ساحلی، طوفان شدید شمال غربی-جنوب غربی با سرعت نزدیک به 70 کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج در محدوده سه متر و در مناطق دریایی گاهی تا 100 کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج بیش از چهار متر به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان آسیب به تاسیسات ساحلی و بندری، احتمال غرق شدن شناورهای سبک و سنگین، آسیب به قفس و تور ماهیگیری و بالا آمدن آب در نزدیکی سواحل در ساعات مد از عوارض خطرناک این سامانه در خلیج فارس است. هرمز، دریای عمان و تمامی مناطق دریایی، ساحلی و به‌ویژه ساحلی استان هرمزگان.

حسن زاده بر لزوم اتخاذ تدابیر و تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات وارده به تمامی بنادر و سواحل هرمزگان، اتخاذ تدابیر و تدابیر لازم توسط تمامی فعالان دریانوردی برای جلوگیری از خسارت، ممنوعیت کلیه ترددهای دریایی، کشتی های سبک و مسافری و تجاری وی تاکید کرد: فعالیت های تفریحی و شنا ممنوع است.

  جو بایدن: ما فناوری ساخت واکسن کرونا را با دیگران به اشتراک می گذاریم

دیدگاهتان را بنویسید