ستاد تنظیم بازار به هیچ درخواستی برای افزایش قیمت تا پایان سال رسیدگی نخواهد کرد

خبر عجیب

شفقنا- جلسه ستاد تنظیم بازار ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار و تاکید شد که ستاد تنظیم بازار تا پایان سال به هیچ درخواستی برای افزایش قیمت رسیدگی نخواهد کرد.

به گزارش شفقنا، محمد محبر در این نشست تاکید کرد: اقدامات ستاد تنظیم بازار برای وفور اقلام، ثبات بازار و جلوگیری از تورم باید تا پایان سال جاری به ویژه در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان ادامه داشته باشد. وی برای اینکه شاهد افزایش قیمت و قیمت کالاهای هدف و اقلام اساسی و مایحتاج مردم نباشیم، گفت: با تلاش و اقدامات دولت، علاوه بر تامین اقلام اساسی مورد نیاز مردم، در مرحله ای هستیم که که می توانیم صادرکننده و تامین کننده نیاز کشورهای همسایه باشیم.

وی تاکید کرد: تا پایان سال به درخواست هرگونه افزایش قیمت در مرکز تنظیم بازار رسیدگی نمی شود و دستگاه های ذیربط باید در این زمینه اهتمام بیشتری داشته باشند.

این مخبر همچنین بر لزوم بهبود شبکه توزیع و خدمات در بخش های مختلف تاکید کرد: بهبود تنها راه مبارزه با فساد، شفافیت اطلاعات و پایان میانجی گری در کشور است.

در این جلسه که وزرای صمت، جهاد کشاورزی، دادگستری، راه و شهرسازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، سخنگوی دولت و شهردار تهران حضور داشتند، از کارگروه نظارت بر حمل و نقل در کشور حمایت کردند.

همچنین در راستای حمایت و رفع مشکلات کامیون ها و شرکت های حمل و نقل جاده ای، مقرر شد سیاست ها و برنامه ریزی های لازم برای تامین و توزیع قطعات یدکی، موتورهای دیزلی به قیمت کارخانه، تحویل لاستیک های سنگین و سبک سنگین انجام شود. و قیمت مصوب و تسهیل و تسریع نوسازی ناوگان کشور.

  کرملین: روسای جمهور روسیه و چین روز چهارشنبه درباره وضعیت متشنج جهان گفتگو خواهند کرد

در این جلسه شهرداری تهران همچنین گزارشی از تعرفه خدمات، ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی و مدل های فعلی و پیشنهادی در قیمت گذاری حمل و نقل بین شهری و حمل و نقل مسافر در مقاطع مختلف مترو، اتوبوس و تاکسی ارائه کرد.

وزارت جهاد کشاورزی همچنین آخرین اقدامات در زمینه شبکه هوشمند تجاری سازی کشاورزی و آماری از نحوه توزیع هوشمند کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را به اعضا ابلاغ کرد.

در این جلسه مقرر شد تا پایان سال جاری ظرفیت شبکه هوشمند توزیع و همچنین مراکز و میادین میوه و تره بار افزایش یابد تا اقلام مورد نیاز مردم به سریع ترین و آسان ترین روش تهیه شود. .

دیدگاهتان را بنویسید