سازندگی: تبیین مفاهیم دین، نظام و انقلاب برای نسل جوان ضروری است

خبر عجیب

شفقنا- هشتمین دوره کرسی های آزاد اندیشی با عنوان «آینده پژوهی انقلاب اسلامی» به همت مجمع هماهنگی پیروان امام و ولایت قم و مؤسسه مطالعات انقلاب اسلامی در دانشگاه طلوع مهر راه اندازی شد. کوم

به گزارش شفقنا، حجت الاسلام والمسلمین علی بنایی در ابتدای اولین جلسه این دوره گفت: معتقدیم قم باید در خط مقدم تبیین و تبیین مسائل دینی و مسائل مربوط به نظام و اسلام باشد. انقلاب.» همانطور که کوم مکانی برای تولید فکر و نوآوری است، بنابراین این مکان ها باید از کوم و با حمایت کوم باشد.

وی افزود: یکی دیگر از اهداف اصلی این سازمان و مقابله با این معضلات تبیین مفاهیم مربوط به معرفت دین و نظام و انقلاب اسلامی است و در واقع این دستور رهبر انقلاب اسلامی است. که مدام تاکید می کند که باید یک حرکت تبیینی داشته باشید که تبیین آن به صورت جهادی انجام شود، مسائل را به گونه ای روشن و تبیین کنید تا نسل جوانی که به انقلاب روی می آورد متوجه مسیر انقلاب شود. این یک عارضه جانبی است. بنابراین تبیین مفاهیم دینی، نظام و انقلاب اسلامی برای روشنگری نسل جوان ضروری است.

دبیرکل مجمع هماهنگی ائمه اطهار و رهبری استان قم افزود: همه می دانیم که کار تبیین و روشنگری آینده انقلاب را کسانی انجام می دهند که با وجود آگاهی لازم، به شبهه آگاهی دارند. – شبهات علمی و تحلیل های مختلف تا با شناخت نظام معرفتی اسلام بتوانند شبهات را با بیان و قلم شیوا پاسخ دهند. پاسخ ها باید به صورت علمی و جذاب همراه با تحلیل محتوای بدیع و غنی ارائه شوند تا مخاطبان ما در سطوح مختلف بتوانند به راحتی سر را از گردن تشخیص دهند.

  قربانی شرکت مخابرات ایران کیست؟ / شرکت های خدماتی که فقط به بالای جمعیت شهری توجه دارند

وی افزود: متأسفانه با همه دستوراتی که می دهند، می بینیم که توجه جدی نمی شود و حرکت لازم در این راستا صورت نمی گیرد و معمولاً برخی دستگاه ها یا آنهایی که خطاب به مدیریت هستند، فقط در مورد آن صحبت می کنند. ایشان می گذرند و به دلیل پست های مدیریتی یا نداشتن آموزش و وزن علمی وارد چنین مشکلاتی نمی شوند و از آن چشم پوشی می کنند، بنابراین برخی دغدغه ها و توصیه های مدیریت محقق نمی شود، اما ما دوستان مجمع هماهنگی و دانشگاه طلوع مهر هستیم. در مورد مسائل حساس روز به کرسی نشستیم و نتایج را به تفصیل گزارش یا منتشر کردیم.

بنایی با تاکید بر اینکه جهاد تبیین بر دوش همه یاران امام و رهبری و علاقمندان به نظام و انقلاب اسلامی است، افزود: تخریب، مباحث مطرح است. تلاش برای تبیین مفاهیم اصیل اسلام و انقلاب و زنده نگه داشتن شعله های امید در دل مردم و تلاش در جهت اثربخشی نظام اسلامی کار بسیار خطیر و دشواری است که بر عهده تک تک افراد با تمام توان است. تجهیزات. آنها باید اینگونه باشند.

وی افزود: امیدواریم با این بحث ها که در حال انجام است و جزو مراقبت های روانی همه ماست، یعنی برای پایداری و ماندگاری انقلاب چه کنیم؟ عقلانیت و بصیرت در این امور برای عشق به انقلاب در جاده های پر پیچ و خم و دروازه های صعب العبور. منفور و تنگ نظر نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید