زندگی در یک فروشگاه متروکه، پیدا کردن غذا از سطل زباله. رویترز از زندگی یک خانواده یمنی خبر می دهد

خبر عجیب

شفقنا- رویترز از وضعیت خانواده و زندگی یمنی ها خبر داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از رویترز، اسماعیل حسن شهروند یمنی به همراه خانواده پرجمعیت خود در صنعا زندگی می کند. وی به دلیل محاصره بندر حدیده توسط ائتلاف تحت رهبری عربستان مجبور به ترک بندر الحدیده و اقامت در صنعا پایتخت یمن شد. او با 10 فرزندش در یک فروشگاه متروکه و فرسوده در قلب شهر زندگی می کند و برای غذا دادن به آنها صبح تا بعدازظهر به دنبال غذای نیمه خورده، دور ریخته شده یا قابل بازیافت در سطل زباله می گردد.

حسن که چهار سال پیش پس از فرار از زادگاهش در صنعا پایتخت زندگی می‌کرد، یکی از میلیون‌ها یمنی است که با فقر و گرسنگی فزاینده مبارزه می‌کنند.

حسن می گوید مهم ترین چیز برای او تهیه غذا برای فرزندانش است. حسن البته گفت که دوست دارد فرزندانش را به مدرسه بفرستد، اما موفق به این کار نشد. وی گفت: “خانواده ها هر دو ماه یکبار مقداری کمک غذایی دریافت می کنند، اما این کافی نیست.” یک گونی و نیم گندم، دو قوطی روغن، یک کیسه نمک، یک کیسه شکر و یک کیسه عدس، همین.

برنامه جهانی غذا (WFP) رژیم غذایی 8 میلیون نفر را از ژانویه به دلیل کمبود بودجه کاهش داده است و هشدار می دهد که این کاهش باعث گرسنگی افراد بیشتری می شود.

سرفصل های رویترز را بررسی کنید

  معاون استاندار ایلام: وضعیت زیرساخت های درمانی استان مناسب نیست

دیدگاهتان را بنویسید