زمان اجرای طرح فروش فوق العاده تعیین شده است

به گزارش موج نیوز به نقل از اتاق اصناف ایران، نشست بررسی دومین جشنواره فروش فوق العاده این نمایشگاه در سراسر ایران با حضور سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران، محمد باکر محتبای دبیرکل ایران برگزار شد. اتاق اصناف حسین طاهر محمدی اتحادیه کفاشان دستباف تهران، علی بهرامند رئیس اتحادیه قنادان تهران، سیدعلی عسگر بهبهانی رئیس اتحادیه جوراب و بافتنی تهران، مصطفی احمدی رئیس اتحادیه فرو، اکبر پازوکی رئیس اتحادیه اتحادیه صنف لوازم خانگی تهران، سید محمود موسوی رئیس اتحادیه خیاطان سراجان و حبیب تابع و نماینده اتحادیه پوشاک تهران در محل اتاق اصناف ایران برگزار شد.

سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران در این نشست گفت: اصناف در جریان فوران تاج آسیب زیادی دیده اند. او صنف را می گیرد. افت کیفیت این نمایشگاه ها و نارضایتی مکرر اصناف و مردم از آنها باعث شد تا سال گذشته جلساتی برای مذاکره در مورد فروش فوق العاده به جای نمایشگاه برای تحویل مستقیم برگزار شود و امسال بررسی شود.

وی افزود: سال گذشته نمایشگاهی به وسعت ایران در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه بازدهی مطلوب، رضایت و آرامش خاطر در بازار را به همراه داشت. به همین دلیل است که امسال برگزاری جشنواره فروش فوق العاده با گستره وسیع تری نسبت به سال گذشته در دستور کار اتحادیه های منتخب سراسر کشور قرار گرفته است.

ممبینی افزود: در شرایط رکود بازار باید تلاش کنیم این طرح بسیار جذاب و متنوع باشد و قیمت ها با کمترین سود و استقبال و همچنین انگیزه خرید در مردم عرضه شود. در این صورت کاربر شاهد تفاوت عرضه در واحدهای تجاری منتخب خواهد بود.

  پیش فروش بلیط قطار مسافری در نوروز از 8 اسفند

رئیس اتاق اصناف ایران با ابراز امیدواری از اینکه سطح مشارکت اتحادیه های صنفی سراسر کشور در اجرای طرح نمایشگاه به وسعت ایران افزایش یابد، افزود: در روزهای آینده شاهد مثبت شدن این نمایشگاه خواهیم بود. تحولات در اقتصاد

وی تاکید کرد: در دو سال گذشته اقتصاد همه کشورها تحت تاثیر ولیعهد آسیب زیادی دیده است و در کشور ما اصناف بیش از سایر بخش ها متحمل ضرر شده اند. کالاهای اصلی را نگه داشتند.

در ادامه این نشست، محمد باکر محتابی، دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: هدف از برگزاری دومین نمایشگاه در ایران، تشویق مشاغل صنفی به ویژه اصناف تولیدی برای جبران خسارات صنفی رکود تورمی و تاج، ایجاد است. احساس مثبت در مردم “از نظر قیمت و کیفیت مناسب، حمایت از تولید و عرضه محصولات ایرانی، حفظ و توسعه مشاغل در شرکت های تولیدی و توزیعی، جلوگیری از تمرکز فروش و جلوگیری از تجمع مشتریان در اماکن شرایط کرونری

وی تصریح کرد: ارائه کالاها و خدمات پر تقاضا در شب عید با کیفیت و قیمت مناسب در خرده فروشی های منتخب پوشاک، کیف و کفش و کالاهای چرمی، آجیل و خشکبار، شیرینی و شکلات، میوه جات، فرش خشکشویی، لوازم خانگی.

مجتبایی افزود: این طرح در تهران و شهرستان های سراسر کشور با محوریت اتاق اصناف ایران و همکاری اتحادیه های منتخب و همچنین با حضور هیات عالی نظارت و نماینده صنعت، معدن و تجارت. تشکیل کمیسیون های تخصصی مانند کمیته برنامه ریزی و اطلاع رسانی و کمیسیون نظارت و بازرسی تشکیل می شود.

دبیرکل اتاق بازرگانی ایران گفت: عرضه کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب با حداقل سود و کلیه کالاها و خدمات با برچسب قیمت در اختیار مشتری قرار می گیرد و با صدور فاکتور و فروش کالا و خدمات و نظارت بر اجرای صحیح طرح و نظارت بر کیفیت و قیمت توسط واحدهای اتحادیه انجام خواهد شد.

  اسماعیل هنیه خطاب به صهیونیست ها: شما در قدس و مسجد الاقصی جایی ندارید.

مجتبایی افزود: زمان اجرای طرح جشنواره فروش فوق العاده از ابتدای بهمن ماه تا 20 فروردین 1401 است تا مردم زمان کافی برای تهیه کالاهای مورد نیاز خود را داشته باشند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: به منظور حمایت از مصرف کنندگان، نظارت بر کار اتحادیه های صنفی توسط اتاق اصناف شهرستان ها صورت می گیرد و در این مدت بازرسی از اتاق ها توسط سایر واحدهای صنفی خارج از طرح مذکور تشدید می شود. نظارت بر قیمت و کیفیت کالاها و خدمات و کنترل و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی.

حسین طاهر محمدی دبیر هیات رئیسه اتاق اصناف ایران افزود: اصناف نقش موثری در کنترل و مماشات بازار دارند و در این راستا نتایج بهتری حاصل خواهد شد.

طاهر محمدی افزود: در حال حاضر شرایط برای تولیدکنندگان بسیار سخت است. هزینه های تولید افزایش یافته و تولیدکنندگان با مشکلات زیادی مواجه هستند. مسیر درستی برای مبارزه با کالای قاچاق طی شده است و شرایط فعلی مانع تولید داخلی شده است. بنابراین لازم است دولت برنامه ای موثر برای تثبیت نرخ ارز داشته باشد.

رسول شجری، رئیس اتحادیه کفاشان دستباف گفت: بخش خصوصی و اصناف همواره تلاش کرده اند و در مواقع ضروری برای تامین امنیت و آرامش بازار تلاش کرده اند. و ما می توانیم در مراکز مبادلاتی حرکت موثری انجام دهیم و بخش خصوصی را احیا کنیم.

علی بهره مند، رئیس اتحادیه قنادان استان تهران در این نشست گفت: اما مشکل، نوسانات قیمت مواد اولیه است که مشکلات زیادی را برای تولیدکنندگان قنادی ایجاد می کند و گاه در تامین مواد اولیه عقب می ماند که باید چاره اندیشی شود.

  گسترش اعمال قانون برای حذف سود مرکب

احمدی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران گفت: برای برگزاری جشنواره فروش فوق العاده باید کار به اصناف واگذار شود و بازرسی و نظارت توسط روسای اتحادیه ها و سالن های اصناف انجام شود. ما می توانیم پاسخ بهتری از اصناف ببینیم.”

دیدگاهتان را بنویسید