روسیه: ما هیچ اقدامی که امنیت اوکراین را تهدید کند انجام نخواهیم داد

خبر عجیب

شفقنا- معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: روسیه هیچ برنامه ای برای حمله به اوکراین ندارد و هیچ اقدامی که امنیت اوکراین را تهدید کند، انجام نخواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه در باشگاه گفتگوی والدین گفت: ما قصد نداریم هیچ اقدام تهاجمی انجام دهیم. ما به اوکراین حمله نخواهیم کرد.

این دیپلمات روس تاکید کرد که روسیه هیچ اقدامی که امنیت اوکراین را تهدید کند انجام نمی دهد.

وی گفت: ما فقط تمرینات و تحرکات منظم نیروها را در خاک خود انجام می دهیم. روسیه تمام تلاش خود را برای جلوگیری از پیوستن اوکراین به ناتو از طریق ابزارهای دیپلماتیک انجام خواهد داد.

ریابکوف گفت: روسیه نباید توسعه ناتو را متوقف کند، اما باید تضمین روشنی وجود داشته باشد که اوکراین و گرجستان به این اتحاد نپیوندند. برای ما اولویت دستیابی به ضمانت‌های قانونی الزام‌آور و قوی از سوی ایالات متحده برای این کشور است [اوکراین] سایر کشورهایی که قبلا ذکر کردیم عضو ناتو نخواهند بود. این فرمول شناخته شده اجلاس بخارست 2008 است که در آن اوکراین و گرجستان به ناتو پیوستند.

به گزارش ایسنا، ریابکوف در گفت وگو با باشگاه گفتگوی والدین گفت: این نباید اتفاق بیفتد، باید این درک را جایگزین کرد که هرگز اتفاق نخواهد افتاد.

وی همچنین درباره مانورهای نظامی روسیه و بلاروس گفت: این رزمایش ها نباید باعث نگرانی شود زیرا مسکو مسائل امنیتی با غرب را از طریق دیپلماتیک حل خواهد کرد. من به شما اطمینان می دهم که دلیلی برای نگرانی در مورد این تمرینات وجود ندارد. ما باید روی مسیر دیپلماتیک تمرکز کنیم. من مدام می گویم که آماده گفتگو هستیم و به دنبال راه حل سیاسی هستیم. دوباره تاییدش میکنم

  تعداد کشته شدگان اعتراضات در سودان به سه نفر رسید

این دیپلمات همچنین گفت که مسکو از واشنگتن خواسته تمرینات در بلاروس را با شایعات حمله ادعایی به اوکراین مرتبط نکند.

وی گفت: «هیچ خطر جنگ تمام عیار در اروپا وجود ندارد. خطر درگیری نظامی تمام عیار در اروپا وجود ندارد. من مطمئن هستم که خطر یک جنگ تمام عیار در اروپا یا جاهای دیگر وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید