رایزنی معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی و آمریکا درباره برجام

به گزارش موج نیوز، معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی در صفحه توئیتر خود از گفتگوی تلفنی با وندی شرمن خبر داد. به گفته وی، در این گفت وگو موضوعات مختلفی از جمله مذاکرات برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) مطرح شده است.

در توییت چوی جان کوهن آمده است: ما گفت و گوی تلفنی خوبی با معاون وزیر امور خارجه آمریکا درباره همکاری در موضوعاتی مانند میانمار، ایران، اوکراین، ناتو و کره شمالی داشتیم. یافتن راه حل های دیپلماتیک برای چالش های جهانی هنر در عین حال دشوار است و به شجاعت، پشتکار و قدرت می طلبد.

گفتنی است چوی جان کوهن به عنوان نماینده کره جنوبی در حاشیه مذاکرات وین حضور دارد. تحریم های جدید پس از خروج دونالد ترامپ از توافق بین المللی برجام در اردیبهشت 1395 علیه ایران اعمال شد و به همین بهانه، کره جنوبی تاکنون حدود 7 میلیارد دلار از دارایی های ایران را از محل فروش نفت مسدود کرده است.

وزارت امور خارجه کره جنوبی هدف از اعزام نماینده به این مذاکرات را تلاش برای حل مشکلات مربوط به دارایی های مسدود شده ایران عنوان کرد.

گفتنی است، دور هشتم مذاکرات احیای برجام هم اکنون در وین در حال انجام است و طبق گزارش وال استریت ژورنال، درخواست اصلی ایران الزام قانونی به اجرای توافق و لغو تحریم ها پس از اجراست.

  اهمیت رویداد ساری 2022 و دستور استاندار برای تبدیل شهرهای مازندران از مسیر گردشگری به مقصد گردشگری

دیدگاهتان را بنویسید