دادگاه اوکراین دستور آزادی پروشنکو را صادر کرد

خبر عجیب

شفقنا- دادگاهی در پرچسک امروز (چهارشنبه) اقدامات محدودکننده علیه رئیس جمهور سابق اوکراین متهم به خیانت و تامین مالی تروریسم را لغو کرد.

به گزارش ایسنا، پترو پوروشنکو، رئیس جمهور سابق اوکراین روز چهارشنبه توسط دادگاهی در پرچسک آزاد شد. دادگاه از پروشنکو خواست گذرنامه های خارجی خود را به دادگاه تحویل دهد.

پروشنکو گفت علیرغم تصمیم دادگاه مبنی بر بازگرداندن پاسپورت هایش به فعالیت های سیاسی خود ادامه خواهد داد.

بر اساس گزارش رسانه های اوکراین دیروز (سه شنبه) در کیف، جلسه دادگاه در مورد درخواست دادستان برای دستگیری پترو پوروشنکو، رئیس جمهور سابق این کشور به اتهام “خیانت بزرگ” آغاز شد.

دادستانی کل اوکراین پیش از این از دادگاه اوکراین خواسته بود تا با وجود احتمال وثیقه 37 میلیون دلاری، حکم بازداشت پروشنکو را صادر کند.

پروشنکو قبل از محاکمه گفت که محاکمه توسط خائنان سازماندهی شده بود.

چند هزار نفر از هواداران او در مقابل دادگاه محل برگزاری جلسه تجمع کرده بودند. پروشنکو بامداد دوشنبه از ورشو پایتخت لهستان وارد کیف شد.

پروشنکو به اتهام خیانت به دلیل تامین مالی جدایی طلبان از طریق فروش غیرقانونی زغال سنگ در زمانی که رئیس جمهور اوکراین بود مورد بازجویی قرار گرفت. حزب او زلنسکی را به تلاش برای ساکت کردن مخالفان سیاسی متهم کرد.

دولت فعلی کیف از تحقیقات کناره گیری کرده و گفته است که دادستان ها و قوه قضاییه مستقل عمل می کنند و پروشنکو را متهم به تلاش برای فراتر رفتن از قانون می کند.

  حسن یزدانی، قاسم پور و زارع بعد از 8 ماه به رختخواب می روند

دیدگاهتان را بنویسید