خراسان رضوی در سایر استان های کشور در زمینه مناسب سازی پیشرو است

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مسعود فیروزی مدیرکل بهزیستی و دبیر ستاد بازآفرینی استان خراسان رضوی در سخنانی گفت: به دبیرخانه ستاد.

فیروزی تصریح کرد: با دستور معاون استاندار و معاونت اجرایی استانداری خراسان رضوی، تمامی دستگاه های استانی موظف شدند تا قبل از تشکیل جلسه بعدی ستاد در بهمن ماه نسبت به اعلام موجود بودن مجموعه های تحت نظارت خود اقدام کنند.

دبیر ستاد مربوطه خراسان رضوی وی افزود: بر این اساس با تمامی ادارات استان مکاتبه کرده و تصمیم گرفتیم درجه مناسب سازی در محیط های اداری را از نظر خوداظهاری اعلام کنیم و بر اساس این داده ها بانک اطلاعات مناسب سازی استان تشکیل و سپس با چک بررسی شد.”

وی افزود: نتیجه داده های اعلام شده و راستی آزمایی این اطلاعات در جلسه بعدی کمیته فنی ستاد که هفته آینده تشکیل می شود بررسی و نتیجه به جلسه ستاد در فوریه.” گروهی از ادارات کل که دارای مجموعه های غیر مناسب هستند برای رفع این نواقص و نواقص مهلت دارند.

وی یادآور شد: بهزیستی با کمک سازمان های مردم نهاد معلولان، یک نهاد نظارتی و راستی آزمایی راه اندازی کرده است که می تواند اطلاعات خود را از ادارات کل تایید و نتایج را گزارش کند. ستاد مناسب سازی استان باید اعلام کند مشخص خواهد شد که ادارات کل تا چه اندازه طبق اطلاعات ارائه شده اقدام واقعی انجام داده اند.

دبیر ستاد مربوطه خراسان رضوی

فیروزی خاطرنشان کرد: خراسان رضوی در این زمینه از سایر استان ها جلوتر است و معاون استاندار از همه اعضا خواسته است تا آماده سازی شرایط تمام تلاش خود را برای دسترسی به استان انجام دهیم و در این جلسه معاون استاندار نیز با انتقاد از جدی نگرفتن و یا عدم اعتقاد برخی مدیران به موضوع مناسب سازی، خواستار پاسخگویی به ستاد مناسب سازی استان شد.

  چالش‌های داخلی آمریکا مذاکرات وین را تحت الشعاع قرار داد/ تیم تحریم‌ها از لغو تحریم‌ها مطلع شد. دایی در حال صحبت با شفقنا

دبیر ستاد مناسب سازی خراسان رضوی یادآور شد: آفرینش سامانیا جهانی مناسب سازی توسط وزارت کشور انجام شده و این سامانه به زودی راه اندازی می شود و بر اساس خوداظهاری ادارات کل و ادارات اطلاعات وضعیت مناسب سازی در تمامی حوزه ها در این سامانه درج خواهد شد.

وی همچنین گفت: اداراتی که بهترین شرایط مناسب سازی را دارند و ضوابط قانونی را رعایت می کنند به عنوان سازمان دوست معرفی شده اند. معلول مدال های طلا، نقره و برنز کسب کنید.

فیروزی در خاتمه اعلام کرد: در جلسه بعدی ستاد که اواخر بهمن ماه با دستور معاون استاندار برگزار می شود، به غیر از ادارات کل و حلقات اداری، به بررسی وضعیت سایر حلقه ها و اماکن از جمله پزشکی می پردازد. و مراكز پيراپزشكي و ساير مراكز «جهت‌هاي لازم بررسي و مشكلات و نواقص پي‌گيري مي‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید