تعیین نرخ مالیات بر خانه ها و خودروهای لوکس

به گزارش موج نیوز، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 در نشست خبری امروز (چهارشنبه) گفت: مصوبه هیات وزیران با ارز غیر صادراتی موافقت شد و وجوه حاصل از این موضوع شامل عادی، بالاست. – قطارهای سرعتی، شهری و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام راه‌آهن و راه‌سازی با اولویت‌بندی مناطق فقیرنشین و روستایی و تعمیر نقاط بحرانی.

وی افزود: به منظور توسعه اشتغال زندانیان با همکاری بخش عمومی غیردولتی، سود حاصل از سرمایه گذاری بخش عمومی غیردولتی در زندان ها برای اشتغال زندانیان در دوران حبس پس از تصویب سازمان زندانیان. سازمان مشمول مالیات صفر بود.»

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 گفت: مجلس با اختصاص هزار میلیارد تن برای تجهیز جمعیت هلال احمر به انتشار اوراق تا سقف 88 هزار میلیارد تن موافقت کرد.

زارع گفت: شهرداری های شهرهای بالای 500 هزار نفر موظفند هر گونه پروانه ساختمانی اعم از مسکونی، صنعتی و تجاری را از متقاضیان اخذ و با هزینه مردم در اختیار نیروی انتظامی قرار دهند. درآمد.

وی گفت: تمامی رده های بسیج، پایگاه های مقاومت، سالن های ورزشی و تاسیساتی، پاسگاه ها، کلانتری ها و موزه های دفاع مقدس از آب، فاضلاب، برق و گاز معاف هستند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 گفت: تمامی واحدهای آموزش و پرورش، مدارس دولتی و وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه آب، فاضلاب، برق و گاز در سطح مدل مصرف معاف شده اند.

زارع با تاکید بر اینکه موارد مطرح شده مصوبات تلفیق بودجه 1401 کمیسیون بود، گفت: نرخ 4 درصد عوارض بر واردات کالاهای اساسی مانند دارو، تجهیزات، لوازم پزشکی و مواد دامی و کشاورزی که در بودجه سال 1401 4 درصد بوده است. .، یک درصد کاهش یافت که مبدأ نرخ ارز 23 هزار تومان تعیین شده است.

  این بهترین گزینه برای رانندگی با تراکتور سولدو بود/ شکایت اروین پنجره تراکتور را بسته است

وی گفت: شرکت های آب منطقه ای خوزستان و شرکت های آب و برق خوزستان موظف شدند از منابع داخلی و بخشی از وام ها برای متعادل سازی و تغذیه مصنوعی در قالب اعتبارات مدیریت شده برای تامین هزینه های خرید و نصب کنتورهای حجمی استفاده کنند. و اصلاح چاه های آب کشاورزی و مبلغ تسهیلات پرداختی بدون بهره و باید اقساط باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 افزود: در سال 1401 ارزش انواع خودروها و وانت های دو کابین که دارای شماره انضباطی شخصی برای مالکان، اعضای خانوار و فرزندان زیر 18 سال تحت سرپرستی آنها است، باید پرداخت شود. مالیات. “

زارع افزود: خودروها و مینی‌بوس‌های دو کابین تا یک میلیارد تن از مالیات معاف هستند، اما تا سقف یک میلیارد و 500 میلیارد تن نسبت به مازاد یک میلیارد تنی، یک درصد از مالیات معاف هستند. تا 3 میلیارد تومان نسبت به یک میلیارد و 500 میلیون تومان مازاد، 2 درصد؛ تا مبلغ 4 میلیارد و 500 میلیون تن از 3 میلیارد تن مازاد 3 درصد و از 4 میلیارد و 500 میلیون تن 4 درصد مالیات می پردازند.

وی افزود: در خصوص واحدهای مسکونی و باغ ویلاهای گران قیمت، نرخ مالیات به شرح زیر تعیین می شود که تا سقف 10 میلیارد تن معاف از مالیات هستند اما مازاد بر 10 میلیارد تن تا 15 میلیارد یک در هزار برای یک مازاد 15 تا 25 میلیارد تومان، 2 در هزار، 25 تا 40 میلیارد تومان بیشتر، 3 در هزار، بالای 40 تا 60 هزار میلیارد تومان، 4 در هزار، بالای 60 میلیارد تومان، 5 در هزار هزار مالیات.

  طالبان: تنش مرزی یک سوء تفاهم بود! ناآگاهی طالبان با قوانین مرزی

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 گفت: بدهی های بانکی و مالیاتی مربوط به پروژه های برق و آب و مطالبات پیمانکاران و مشاوران این پروژه ها به درخواست وزارت نیرو و توانیر از محل قیمت برق دولتی 10 میلیارد تن قابل تسویه است. و خالص شد.

زارع خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است موارد مطرح شده باید به تایید نمایندگان به صورت علنی برسد و هیات امنا نیز آن را تایید کند.

وی در پاسخ به درخواست برای دیدار با رئیس و معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص تصمیم گیری در مورد ارز ترجیحی و اطلاع اعضای کمیته مشترک از جلسه، گفت: این موضوع در خبرها مطرح شد. اما این جلسه شنیداری و غیرواقعی است و تاکنون تصمیم یا جلسه ای در خصوص نرخ ترجیحی ارز از سوی رئیس و اعضای هیئت دولت برگزار نشده است و این موضوع در کمیته ای که بین دولت و کمیته مشترک برای تعیین ارز ترجیحی تشکیل می شود، بررسی می شود. نرخ.

دیدگاهتان را بنویسید