تخصیص اعتبارات سازمانی لازم برای اجرای برنامه های توسعه بندر امیرآباد / حمایت از ناوگان کشوری و اعطای تسهیلات برای خرید یا ساخت کشتی

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، علی اکبر صفایی در نشستی که با حضور معاونان بنادر و مناطق ویژه و دریانوردی سازمان بندر و مدیرکل و بنادر بندر امیرآباد در این بندر برگزار شد، با ابراز خرسندی از فرآیند اجرا و برنامه های توسعه بندر. امیرآباد گفت: با روی کار آمدن دولت مردمی و تاکید رئیس جمهور محترم بر توسعه بندر و نقش مهم آنها در توسعه اقتصادی کشور، سازمان بنادر و دریانوردی با تخصیص اعتبارات لازم، بنادر کشور به ویژه بندر امیرآباد را به تسریع و تسهیل در اجرای برنامه های عمرانی و سرمایه ای یاری رساند.

وی به لزوم حضور و تقویت کشتی های تحت مالکیت ایران در دریای خزر اشاره کرد و ادامه داد: تسهیلات برای بخش خصوصی فعال در اقتصاد دریایی، خرید یا ساخت کشتی و … از ناوگان ملی حمایت کنید ارائه شده توسط سازمان بنادر و دریانوردی.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی نیز یکی از برنامه های اصلی بنادر را ایجاد زیرساخت ها برای افزایش جذب سرمایه گذار دانست و گفت: عملکرد رشد 400 درصدی بندر امیرآباد در جذب سرمایه گذار بسیار قابل تقدیر است. . تاکید بر ادامه این روند صعودی است.

وی همچنین با اشاره به نقش مهم بندر امیرآباد در کریدور بین المللی شمال به جنوب خاطرنشان کرد: استفاده از این ظرفیت و همچنین ظرفیت بندر امیرآباد در حمل و نقل چندوجهی، حجم واردات، صادرات و ترانزیت کالا ما با کشورهای اوراسیا توسعه خواهیم یافت.

معاون وزیر راه و شهرسازی به موقعیت استراتژیک اراضی شرقی بندر امیرآباد و لزوم برنامه ریزی عمیق برای اجرا و جذب سرمایه گذاری با رویکردی نوین و بدیع اشاره کرد و گفت: در تلاش برای الحاق 270 است. هکتار از این اراضی به هدف بندری اصلی جذب سرمایه گذاران در آینده نزدیک افزایش می دهیم.

  اسلام مخالف شادی هیچکس نیست/ مهمترین دغدغه مسئولان حل مشکلات مردم است

وی در پایان با ارزیابی عملکرد و اقدامات خوب بندر امیرآباد، آینده این بندر را در حوزه های مختلف بسیار امیدوارکننده و روشن توصیف کرد.

دیدگاهتان را بنویسید