تخت روانچی: برای وادار کردن شورای امنیت رژیم اسرائیل به پایان دادن به اشغالگری

شفقنا- سفیر ایران و نماینده سازمان ملل با اشاره به جنایات وحشیانه سران رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین تاکید کرد: شورای امنیت سازمان ملل باید رژیم اسرائیل را مجبور به پایان دادن به اشغال فلسطین و دیگر سرزمین های عربی کند.

به گزارش شفقنا از ایرنا، مجید تهط روانچی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت فلسطین با اشاره به جنایات وحشیانه سران رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی، اراضی فلسطینی از جمله جنگ را عنوان کرد. جنایات و علیه بشریت علیه مردم بی دفاع فلسطین اعلام کرد که عاملان این جنایات باید به دست عدالت سپرده شوند.

ته روانچی گفت: وضعیت در سرزمین های اشغالی فلسطین همچنان رو به وخامت است و تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی است. تخریب خانه ها و تخلیه اجباری آنها همچنان به سیاست های ظالمانه و توسعه طلبانه و فعالیت های جنایتکارانه غیرقانونی از جمله نقض شدید و سیستماتیک حقوق بشر در سرزمین های اشغالی فلسطین ادامه می دهد.

سفیر ایران در سازمان ملل گفت: بر اساس گزارش‌های سازمان ملل در سال ۲۰۲۱، ۳۴۱ فلسطینی کشته و ۱۷۸۹۳ فلسطینی زخمی شدند. رژیم اسرائیل به طور سیستماتیک کودکان فلسطینی را می کشد. در سال 2021، 86 کودک فلسطینی در اراضی اشغالی فلسطین کشته شدند که بالاترین رقم از سال 2014 است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: تنها یک نمونه از جنایات رژیم اسرائیل جنگ تمام عیار 11 روزه آن در غزه در ماه مه 2021 بود که طی آن نیروهای اسرائیلی 256 فلسطینی از جمله 66 کودک و 40 زن را کشتند. این شامل 13 نفر از یک خانواده پرجمعیت از جمله کودکان است که یکی از آنها شش ماهه است که کشته و زیر آوار خانه اش مدفون شده است.

  عمان رزمایش دریایی انجام داد

ته روانچی افزود: علاوه بر این، اشغال و تخریب منازل فلسطینی ها در سال 2021 نسبت به سال های 2020 و 2019 افزایش یافته است. 894 خانه فلسطینی در سال 2021 تخریب شده است که منجر به آواره شدن 1179 فلسطینی شده است.

سفیر ایران در سازمان ملل تاکید کرد که این اقدامات جنایتکارانه با هدف از بین بردن حق مسلم فلسطینیان در تعیین سرنوشت انجام می شود.

وی در ادامه به تجاوزات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه و اقدامات شرورانه آن در منطقه اشاره کرد و گفت: رژیم اسرائیل همچنان با تهدید آشکار به استفاده از زور علیه سایر کشورهای منطقه به نقض حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه ادامه می دهد. بدخواهی در منطقه

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفته است که جمهوری اسلامی ایران سیاست‌های شرورانه و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده رژیم اسرائیل را که تهدیدی آشکار برای صلح و امنیت منطقه است، به شدت محکوم می‌کند.

ته روانچی گفت: همچنین نشست اخیر کابینه رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان اشغالی سوریه و اعلام سران این رژیم مبنی بر ساخت شهرک های جدید در آن را به شدت محکوم می کنیم.

سفیر ایران در سازمان ملل ادامه داد: بدیهی است که این اقدام غیرقانونی نقض آشکار قوانین بین المللی و قطعنامه های مربوطه سازمان ملل بوده و باطل است. این اقدام هیچ اثر قانونی بر وضعیت بلندی های جولان اشغالی که همواره بخشی جدایی ناپذیر از حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه بوده، ندارد.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفت: انفعال و انفعال شورای امنیت، رژیم اسرائیل را به ادامه جنایات خود علیه مردم مظلوم فلسطین تشویق کرده است.

  گروه های مقاومت عراق: آمریکایی ها هیچ برنامه ای برای ترک عراق ندارند

شورای امنیت علاوه بر بازرسی های جاری آژانس بین المللی انرژی اتمی در سوریه، از سوریه خواست تا بر پایبندی به “گام های مورد نیاز برجام” نظارت داشته باشد. شورای امنیت همچنین باید رژیم اسرائیل را مجبور به پایان دادن به اشغال فلسطین و دیگر مناطق عربی کند.

پاسخ به اتهامات بی اساس: موعظه رژیم اسرائیل مضحک است

به گزارش ایرنا، سفیر ایران در سازمان ملل نیز در واکنش به اتهامات بی اساس نماینده رژیم اسرائیل گفت: این رژیم بار دیگر با سوء استفاده از تریبون شورای امنیت اتهامات بی اساس را علیه کشورم مطرح کرده است که کاملا مردود است. هدف آنها منحرف کردن توجه جامعه جهانی از جنایات رژیم اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین است.

نماینده ایران در آمریکا گفت: بسیار مضحک است که رژیمی با سابقه وحشیانه جنایات و سیاست های نژادپرستی، جنایات جنگی، جنایت علیه بشریت، حملات و تهدید به استفاده از زور علیه همسایگان و کشورهای منطقه، مضحک است. ایالت ها. ملت ها توسعه، تولید و انباشت انواع سلاح های غیر انسانی، از جمله سلاح های کشتار جمعی، کشورهای دیگر را به تهدید صلح و امنیت متهم می کند و بر اساس قوانین بین المللی به دیگران موعظه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید