تاکید معاون رئیس جمهور بر لزوم اصلاح قانون حفاظت از محیط زیست / بزه دیدگی محیط بانان نادرست است.

خبر عجیب

شفقنا- معاون اول رئیس جمهور بر لزوم اصلاح قانون حفاظت از محیط زیست تاکید کرد و گفت: قانون باید در حفاظت از طبیعت و محیط زیست دقت بیشتری داشته باشد. امکان ندارد یک مجرم در جریان جنایت کشته شود و یک حافظ محیط زیست از خود و طبیعت محافظت کند.

به گزارش شفقنا، محمد محبر در مراسم روز ملی هوای پاک با تاکید بر اهمیت موضوع فرابخشی محیط زیست اظهار کرد: محیط زیست بخشی نیست. محیط زیست اساس زندگی است و غفلت ظلمی رایج. امروز روز هوای پاک است و دولت مصمم است برای حل این مشکل گام های بلندی بردارد و تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شده است. حل معضل آلودگی هوا زمان زیادی می برد اما با تلاش همگانی قابل حل است.

وی با تاکید بر نقش مردم گفت: مردم باید تا حد امکان مراقب محیط زیست باشند. این مشکل تنها با تلاش دولت، مجلس و نهادهای حاکمیتی قابل حل نیست و مردم پایگاه اصلی هستند.

وی ادامه داد: دو نقش اصلی مردم نظارت و نظارت است. نظارت هم بر دولت و مراجع نظارتی و هم بر خود مردم باید باشد.

مخبر با اشاره به ارزش بالای کار محیط بانان افزود: در زمان جنگ منطقه حفاظت شده پاک بود اما اکنون میدان نبرد مانعی بر سر راه حیات زیست محیطی کل کشور است. بنابراین نمی توان از کار محافظان قدردانی کرد.”

وی با تاکید بر لزوم اصلاح قانون حفاظت از محیط زیست گفت: قانون حفاظت از محیط زیست کافی نیست و این قانون برای حفاظت از طبیعت و محیط زیست نیاز به دقت بیشتری دارد. امکان ندارد یک مجرم در جریان جنایت کشته شود و یک حافظ محیط زیست از خود و طبیعت محافظت کند.

  کیفیت هوای تهران 27 بهمن 1400 / شاخص کیفیت هوا به عدد 110 رسید

مخبر در پایان با اشاره به سخت گیری مثبت سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هیچ دستگاهی در بحث محیط زیست بی اعتنا نباشد. سازمان با سخت گیری از جان انسان و محیط زیست محافظت می کند. زندگی انسان و محیط زیست قابل بحث نیست.

وی همچنین به اقدامات مثبت برای کنترل آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه 60 درصد آلودگی هوا مربوط به منابع سیار است، این مشکل قابل حل است. برای حل این مشکل نیز باید از دولت الکترونیک استفاده کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید