بلینکن: حضور نیروهای روسی در مرز اوکراین غیر منطقی است

خبر عجیب

شفقنا- وزیر خارجه آمریکا بار دیگر به روسیه هشدار داد که به اوکراین حمله نکند.

به گزارش رویترز، آنتونی بلینکن که در حال سفر به اوکراین است به دیپلمات های خارجی در سفارت آمریکا در کیف گفت: به نظر می رسد مدت زمانی که روسیه می تواند به اوکراین حمله کند بسیار کوتاه است و می تواند به سرعت حرکت کند. به اوکراین حمله کنید.

بلینکن همچنین گفت که میزان نیروها و تجهیزاتی که روسیه در مرز با اوکراین انباشته کرده است، بدون دلیل روشن و بدون هیچ گونه اقدام تحریک آمیزی از سوی اوکراین بوده است. ما می دانیم که برنامه هایی برای افزایش این نیروها در کوتاه مدت وجود دارد و این به رئیس جمهور پوتین این ظرفیت را می دهد که در کوتاه مدت اقدامات تهاجمی تری علیه اوکراین انجام دهد.

در همین حال، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، گفت که ارسال تسلیحات غربی به اوکراین، مانورهای نظامی و پروازهای ناتو تنش ها را در اطراف اوکراین تشدید کرده است.

به نظر می رسد روسیه چیزی بیش از حمله به اوکراین در مرز با اوکراین دارد. ولادیمیر فرلوف، دیپلمات سابق روسی که اکنون تحلیلگر سیاست خارجی است، می گوید که مسکو در مورد پیشنهادهای آمریکا و ناتو برای مذاکرات کنترل تسلیحات مصالحه نخواهد کرد و برای بازسازی بسیار گسترده تر نظم امنیتی اروپا فشار می آورد.

فروولوف گفت: «دیدار لاوروف-بلینکن احتمالا آخرین ایستگاه قبل از غرق شدن قطار است. اما امیدها اندک و مواضع ناسازگار هستند.

سرفصل های رویترز را بررسی کنید

  شفقنا آینده/ سفیر سابق ایران در مصر: خروج آمریکا از منطقه باعث بهبود روابط ایران با همسایگان می شود/ ایران بزرگترین چالش را با عربستان سعودی دارد

دیدگاهتان را بنویسید