برندگان بزرگ جوایز لومیر فرانسه در سال 2022 معرفی شدند

به گزارش ورایتی، جوایز رسانه بین المللی لومیر که برندگان آن با آرای ثبت شده رسانه های خارجی فعال در فرانسه مشخص می شود، «اتفاق» ساخته آدری دیوان را به عنوان بهترین فیلم سال معرفی کرد.

این فیلم سال گذشته در جشنواره فیلم ونیز درخشید و جایزه شیر طلایی را از آن خود کرد.

موزیکال مختلف لوئیس کاراکس «آنت» با بازی ماریون کوتیار، آدام درایور و عروسک که سال گذشته در جشنواره کن به نمایش درآمد، در لومیر نیز روزهای خوبی را سپری کرد و جوایز متعددی را از آن خود کرد.

این فیلم برنده جایزه بهترین کارگردانی برای کاراکس، جایزه بهترین فیلمبرداری از کارولین شامپاین و جایزه بهترین موسیقی از ران و راسل مل شد.

خاویر جیانولی برنده بهترین فیلمنامه برای رویاهای گمشده و ماری آمیگو و وینسنت مونیر برای ملکه مخملی برنده جایزه بهترین فیلمنامه شدند. «ملاقات خدایان» ساخته پاتریک ایمبرت نیز به عنوان بهترین انیمیشن شناخته شد.

البته «اتفاق» باز هم جایزه بهترین فیلم را از آن خود کرد و آناماریا بارتولومیو برای بازی در آن به عنوان بهترین بازیگر زن شناخته شد. جایزه بهترین بازیگر مرد به بنوا ماگیمل برای فیلم صلح و بهترین بازیگر زن جدید و بهترین بازیگر جدید به آگاتا راسل برای نخل طلا برای تایتان و تیموتی رابرت برای فیلم شوک مغناطیسی تعلق گرفت.

«تایتان» همچنین برنده جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد (آگاتا راسل) شد. این فیلم که برنده نخل طلای کن شد و نامزد جایزه اسکار فرانسه شد اما در فهرست نهایی قرار نگرفت، نتوانست جایزه لومیر دیگری را از آن خود کند.

  اردوغان: ما به ایران بدهی نداریم / آماده پذیرش پوتین و زلنسکی / دوک برای ورود به ترکیه در اوایل فوریه هستیم

فانی لیاتار و جرمی ترولی با بازی گاگارین برنده جایزه لومیر بهترین فیلم اول شدند.

جایزه لومیر هر ساله توسط آکادمی لومیر به بهترین های صنعت فیلم فرانسوی زبان اهدا می شود. این جایزه که در سال 1996 در پاریس تأسیس شد، یکی از معتبرترین جوایز سینمای فرانسه و به یک معنا معادل فرانسوی جایزه گلدن گلوب است.

دیدگاهتان را بنویسید