اولین دستگاه بازیافت زباله های خانگی در میبد راه اندازی می شود

اولین دستگاه بازیافت زباله های خانگی در میبد راه اندازی می شود

دستگاه بازیافت زباله میبد در تبریز ساخته شد و اولین دستگاهی است که به صورت رسمی در ایران نصب و راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مجید بهارستانی شهردار می گوید گفت اعدام طرح بازیافت زباله های شهری با نصب آزمایشی ماشین آلات متصل در میبد شروع شد و به این ترتیب هم محصولات ارزشمندی مانند سوخت و آب مقطر تولید شد و هم مشکلات ناشی از انباشت زباله و آلودگی محیط زیست برطرف شد.

مجید بهارستانی مواد اولیه ماشین آلات نصب شده تماما ایرانی را محصولات ارزشمندی دانست که مشکل زیست محیطی ایجاد نمی کند و همه مصرفی بوده و شامل انواع سوخت ها به ویژه گازی است که برای احتراق این ماشین ها و مواد شیمیایی استفاده می شود.

وی مشکلات دفن زباله به ویژه زمین زیان آور آن را یادآور شد و افزود: ساخت این دستگاه در تبریز انجام شد و این اولین دستگاهی است که به صورت رسمی در ایران نصب و به بهره برداری می رسد.

شهردار میبد همچنین تولید 500 حلقه لاستیک وارد شده به این کارخانه در زمان راه اندازی را شامل 400 تا 500 کیلوگرم آهن، هیدروکربن خشک و 200 لیتر گازوئیل عنوان کرد و این محصولات از طلای کثیف را بسیار ارزشمند و قابل توجه توصیف کرد. .

وی با اشاره به وجود 15 هزار تن زباله در محل دفن زباله میبد، تولید روزانه 800 گرم تا یک کیلوگرم و 100 گرم زباله به ازای هر شهروند و 80 تا 110 زباله در میبد که شامل پسماندهای تر و خشک تفکیک شده توسط شهرداری است، اشاره کرد.

  نشست «امیرالمومنین(ع) استمرار امام زمان(عج) خاتم(ص) برگزار می شود.

بهارستانی از مردم و کارکنان خواست از طرح بازیافت زباله حمایت کنند و تاکید کرد: پسماندهای تر و خشک باید از مبدا و در خانه تفکیک شوند که این امر باعث کاهش میزان پسماند مرطوب و نتیجه و تولید بهتر می شود.

مرکز این شهرستان 107 هزار نفری در 50 کیلومتری شمال غرب یزد قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید