امام اسلام سیاسی و مردم سالاری دینی را احیا کرد

به گزارش موج نیوز به نقل از شورای نگهبان، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در نشست این نهاد با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و امام خمینی (ره) گفت: حضرت زهرا (س) ) نیز دارای مقامات عالی انسانی و در یک کلام مظهر کامل اسماء و صفات الهی بود.

جنتی در تبیین ابعاد شخصیتی حضرت زهرا(س) گفت: عمر کوتاه حضرت زهرا(س) اگرچه کوتاه بود، اما عمق زندگی ایشان بسیار زیاد و پربرکت بود. او قرن ها افتخار و الگوی زنان جهان بوده است.

وی با گلایه از اینکه هنوز الگوی امیرالمومنین علی (ع) برای مردان و حضرت سیدیک زهرا (س) برای زنان در سراسر جهان به درستی تبیین نشده است، خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا از دو شخصیت برجسته تاریخ الگو برداری کنیم و بشریت در سراسر جهان در حال تبدیل شدن به همه چیز است.

دبیر شورای نگهبان و یکی از شاگردان امام خمینی (ره) در ادامه به تبیین شخصیت امام پرداخت و گفت: با وجود اینکه ایشان بیش از 30 سال است که در کنار ما بوده اند، افکار و اندیشه های ایشان در سیره امام زنده است. کتاب” برای همه قابل استفاده باشد.

وی افزود: همه از جمله وزرای آموزش و پرورش و علوم باید برای شناخت بهتر سیره و سیره امام خمینی(ره) برای نسل جدید به‌ویژه دانش‌آموزان تلاش مضاعف کنند، ضمن اینکه حوزه‌های علمیه و روحانیون نیز باید آثار امام راحل را حفظ کنند. بودن.

جنتی علاوه بر برشمردن ویژگی های شخصیتی امام، آشتی دین و سیاست در عصر جدید را از مهم ترین اقدامات خود دانست و گفت: اینکه امام بزرگوار این توطئه را خنثی کرد و اسلام سیاسی و مردم سالاری دینی را احیا کرد. همه ما باید وظیفه خود را برای گسترش افکار و عقاید او انجام دهیم.

  رئیسی: توسعه روابط تهران و قطر به نفع منطقه است/ در سفر امیر قطر به تهران تصمیمات مهمی اتخاذ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید