اعطای اعتبار دولتی و سرمایه گذاری برای ساخت نیروگاه های آب شیرین کن جدید ضروری است

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امین قاسمی، مدیرعامل آبفا هرمزگان افزود: منابع سطحی و زیرزمینی استان هرمزگان به دلیل شرایط اقلیمی ناپایدار است و احداث تاسیسات برای شیرین سازی و شیرین سازی آب دریا ضروری است.

به گفته وی در حال حاضر 35 درصد آب هرمزگان از آب شیرین کن ها است که در آینده به 60 درصد افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل آبفا هرمزگان ادامه داد: روزانه بیش از 230 هزار مترمکعب آب از طریق 41 محل آب شیرین کن تحویل داده می شود که با توجه به کاهش منابع سطحی و زیرزمینی مجبور به احداث آب شیرین کن به ویژه با آب شیرین کن دریا هستیم.

قاسمی خواستار توجه ویژه به احداث آب شیرین کن های جدید شد و گفت: در مقایسه با کشورهای حاشیه خلیج فارس سهم کمتری در شیرین سازی آب دریا داریم و نیاز است که آب شیرین کن های بیشتری برای رفع نیازهای مردم احداث شود. استان. “

به گفته وی، حجم کل آب تولیدی کشورهای حوزه خلیج فارس 28 میلیون مترمکعب در روز است، اما سهم کشورمان از تاسیسات نمک زدایی 600 هزار مترمکعب است.

مدیرعامل آبفا هرمزگان از آب شیرین کن 100 هزار مترمکعبی بندرعباس به عنوان تامین کننده اصلی آب در مرکز استان یاد کرد و گفت: این آب شیرین کن با سرمایه گذاری بخش خصوصی احداث شده و اقدامات لازم برای افزایش ظرفیت این مجتمع در حال انجام است. برنامه کار. “

  چین از آلمان خواست از مذاکرات روسیه و اوکراین حمایت کند

دیدگاهتان را بنویسید