استفاده از آب مغناطیسی برای اولین بار در شیلات آذربایجان شرقی

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، دوستت دارم وی گفت: برای اولین بار در استان از آب مغناطیسی در مزارع پرورش ماهی استفاده می شود.

وی خاطرنشان کرد: این مزرعه ظرفیت 15 تن ماهی دارد و پیش بینی می شود با نصب تجهیزات مغناطیسی تولید آب افزایش چشمگیری داشته باشد. پرورش ماهی به دلیل محدودیت منابع آبی، خشکسالی های اخیر و لزوم ارتقای بهره وری آب، برنامه شیلات برای استفاده بهینه از آب در آبزی پروری و تصفیه آب در استخرها، استفاده از روش های نوین تولید است.

جعفروند گفت: در این مزرعه آب مغناطیسی بدون افزودن مواد شیمیایی و سمی به محل پرورش از تشکیل رسوب جدید جلوگیری می کند و با اعمال امواج مغناطیسی به آب، اکسیژن موجود در ماهی ها افزایش یافته و در نهایت جذب پروتئین خوراک را افزایش می دهد. وی ادامه داد: پس از نصب تجهیزات تصفیه آب در استخر، حذف چشمگیر جلبک ها و بار میکروبی، کاهش زمان پرورش و کاهش ضایعات پیش بینی می شود.

مدیر امور شیلات و آب جهادکشاورزی آذربایجان شرقی وی با تاکید بر کارکرد تجهیزات جدید آبزی پروری و تاثیر آن در افزایش تولید در استان خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم از آب مورد نیاز در حوزه آبزی پروری حداکثر استفاده را ببریم و از هدر رفت آن جلوگیری کنیم.

باید بگویم آب مغناطیسی، نوعی تصفیه فیزیکی است که با عبور آب از یک آهنربای دائمی بسته بر روی لوله غیرفلزی حامل آب در استخر و با اعمال میدان مغناطیسی در طول جریان آب و تغییر رفتار مولکولی آب، رسوب املاح ایجاد می شود. از حالت یونی تغییر می کند، به طور جداگانه، مولکول های متصل به یکدیگر مانند دانه های برف تغییر می کنند و اعمال میدان مغناطیسی روی آب، کیفیت آب را بهبود می بخشد.

  کمک به یک واحد صنفی به ارزش 6 میلیارد ریال در رودان

آذربایجان شرقی بیش از 12000 هکتار شیلات دارد. اگرچه در حال حاضر سرانه مصرف ماهی در این استان نصف میانگین کشوری است، اما حضور این ماده غذایی مقوی و سالم به عنوان یک عادت رفتاری در سال های اخیر افزایش یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید