از سرمایه گذاران قزاق برای بازدید از بنادر جنوبی و شمالی دعوت کنید

علی اکبر صفایی; مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این نشست مجازی با اشاره به اقدامات این سازمان برای اخذ مجوز خرید کشتی های سواری خاطرنشان کرد: سازمان بنادر از محل وجوه مدیریت شده تسهیلات کم بهره را به سرمایه گذاران بخش خصوصی ارائه می کند.

به گفته وی یکی از رویکردهای تجاری بنادر نظارت و مدیریت بر مبادلات تجاری استان های غربی چین از طریق بندر آکتائو به بنادر انزلی و امیرآباد است.

صفایی با دعوت از سرمایه گذاران قزاق به بنادر جنوب و شمال ایران افزود: نشست مدیران دریانوردی و بنادر ایران و قزاقستان یکی از راه های افزایش مبادلات و مبادلات است.

قزاقستان علاقه مند به سرمایه گذاری در بنادر ایران است

همچنین مجید صمدزاده صابر; سفیر ایران در قزاقستان با اشاره به تخلیه تاریخی دریایی ایران در سی سال گذشته و تبعات عقب ماندن از این کشور به دلیل این نقص بزرگ، گفت: شکل در حال افزایش است.

سفیر ایران در قزاقستان با اشاره به رشد 112 درصدی کشتیرانی ایران به بندر آکتائو قزاقستان در سال جاری افزود: دولت قزاقستان به دنبال گسترش همکاری های دریایی با جمهوری اسلامی ایران است.

صمدزاده صابر گفت: ایران می تواند بخشی از فعالیت های تجاری و تجاری خود از جمله صادرات و واردات با چین را از طریق بندر آکتائو در قزاقستان انجام دهد. اگر بتوانیم کالا از چین از طریق دریای خزر و بنادر قزاقستان مبادله کنیم، به دلیل بار مضاعف تجارت، قیمت ها نیز منصفانه خواهد بود.

وی تاکید کرد: به جای سرمایه گذاری های معمولی در بخش بندری و دریایی، بخش خصوصی ایرانی باید در فرآیند صادرات، واردات و مدیریت این بخش ها مشارکت داشته باشد.

  تهرانی ها بیش از نیم میلیون نسخه کتاب خریده اند

سفیر ایران در قزاقستان با اشاره به لزوم فعال سازی ناوهای نیروی دریایی ایران در دریای خزر، گفت: برای خرید یا سفارش کشتی های سطحی با تجهیزاتی که دولت ایران در اختیار بخش خصوصی توانمند قرار می دهد، سرمایه گذاری لازم است. “.

صمدزاده صابر به علاقه دولت قزاقستان برای سرمایه گذاری در بنادر شهید رجایی و شهید بهشتی چابهار اشاره کرد.

تنظیم سرمایه گذاری برای کشتی ها به صورت چهره به چهره

در این دیدار جلیل اسلامی؛ رئیس اداره بنادر و اقتصاد سازمان بنادر با اشاره به آمادگی این سازمان برای پذیرش سرمایه گذاران خارجی در حوزه بازرگانی، بندری و لجستیکی بنادر ایران، گفت: صحبت از کشتی ها رو در رو است.

لزوم ایمنی دریایی در دریای خزر و تعادل دریایی

حسین عباس‌نژاد; معاون فعلی امور دریایی کاهش سطح آب دریای خزر را یکی از چالش های جدی کشتیرانی و تاثیر آن بر عملکرد و کارایی بنادر و تجارت دریایی عنوان کرد و گفت: مشترک بسیار موثر خواهد بود.

وی اجرای توافقات دوجانبه امنیت و توازن دریایی دریای خزر را از دیگر موضوعات کاری دو کشور می داند.

دیدگاهتان را بنویسید