آیا زمان آن نرسیده که از سوی اسلام و مسلمانان احساس خطر کنیم؟ بیانیه کانون بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه قم به مناسبت روز غزه

خبر عجیب

شفقنا- مرکز بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه قم با صدور پیامی به مناسبت روز غزه، با تاکید بر عدم حضور دائمی اسرائیل در منطقه، گفت: علما و روحانیون جهان عرب و سران غزه. منطقه باید پاسخ دهد. آیا زمان آن نرسیده که از سوی اسلام و مسلمانان احساس خطر کنیم؟ آیا وقت آن نرسیده که در حضور امام به امر واجب نهی از منکر و قول حق بپردازیم؟

به گزارش شفقنا، متن بیانیه کانون بسیج اساتید، مدیران و نخبگان حوزه علمیه کوم به مناسبت روز غزه به شرح زیر است:

به نام خدا

کسانی که می گویند: «پروردگار ما خداست» بر آنان صبر می کنند و فرشتگان از ترس بر آنان نازل می شوند.

تبریک به شهدای مقاومت و خیل عظیم مجاهدانی که در این راه جان خود را فدا می کنند. به ویژه شهید شیخ احمد یاسین و شهید سید عباس موسوی، شهید فاطی شکاکی و شهید عماد مغنیه و شهید عبدالعزیز رنتیسی و شهید ابومهدی المهندس و شخصیت برجسته شهدای مقاومت، کزحلی. پرچم اسلام مبارک محمدی صلی الله علیه و آله را برافراشت.

با تهاجم وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه در 27 دسامبر 2008 و مقاومت 22 روزه مردم فلسطین، 30 آذر در مجلس شورای اسلامی به عنوان «روز غزه نماد مقاومت» تصویب شد. تداوم مقاومت و ثبات مردم فلسطین و همه آزادیخواهان طرفدار فلسطین تا آزادی تمامی سرزمین های اشغالی و قدس شریف خواست همه ملت های آزادیخواه است.

اما جنگ های نابرابر همواره با سکوت جامعه جهانی و به اصطلاح حقوق بشر جهان به ویژه حاکمان کشورهای عربی منطقه همراه بوده است. اما اتحاد گروه‌های مختلف فلسطینی و توکل آنها به خداوند متعال باعث سربلندی ملت فلسطین شد و دشمن سرسخت صهیونیسم و ​​دولت‌های غربی حامی آن به‌ویژه آمریکای جنایتکار متوجه شدند که در اتحاد ملت فلسطین ناتوان هستند.

  ما خط قرمز روسیه را در مورد اوکراین می دانیم

روز غزه مانند روز قدس یادگار امام خمینی رحمت الله علیه می تواند فریاد مظلوم غزه را به گوش مردم جهان برساند. ما با صدای بلند می گوییم امروز موازنه قوا به نفع جهان اسلام تغییر کرده است. تحولات مختلف سیاسی و اجتماعی در اروپا و آمریکا و ضعف ها و نابسامانی های عمیق ساختاری، مدیریتی و اخلاقی غربی ها را در معرض دید جهانیان قرار داده است. آزمون مدیران مستکبر و مستکبر و رویارویی نافرجام دو ساله با تاج و تخت همه جانبه در آمریکا و اروپا و حواشی نگران کننده و تحولات سیاسی و اجتماعی آن در کشورهای اروپایی، واکنش مردم منطقه و جهان به شهادت فرماندهان عزیز مقاومت نشانه انحطاط است.

از سوی دیگر گسترش نیروهای مقاومت در حساس ترین مناطق راهبردی، افزایش توان دفاعی و تهاجمی آنان، افزایش خودآگاهی و انگیزه و امید در ملت های مسلمان، گرایش روزافزون به سوی شعارهای اسلامی و قرآنی، رشد علمی و… استقلال و خودمختاری در ملت ها نشانه های مبارکی است که آینده بهتری را نوید می دهد.

در این شرایط برخی از کشورهای منطقه سازش و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، دشمن قسم خورده اسلام را در دستور کار خود قرار داده اند که در واقع خنجر را به ملت مظلوم و مقاوم فلسطین وارد کرده است. بدون شک عادی سازی روابط با صهیونیست ها اقدامی زشت و بر خلاف تمامی موازین اسلامی، اخلاقی و فرهنگی بود و نه تنها ثبات و امنیت و احقاق حقوق مشروع مردم فلسطین را به ارمغان نیاورد، بلکه بر خشم ملت ها افزود. منطقه.

  وزیر نفت: اعمال تحریم های یکجانبه امنیت انرژی جهان را تهدید می کند

رژیم صهیونیستی هرگز نمی تواند در این منطقه حساس، راهبردی و اسلامی حضور دائمی داشته باشد و به زودی قدس و تمامی سرزمین های اشغالی به اسلام بازمی گردد و مردم منطقه اجازه اقدامات غیرمنطقی و خیانت های برخی حاکمان صهیونیست را نخواهند داد. تا پای خود را به منطقه باز کنند.

اکنون علما و روحانیون جهان عرب و رهبران کشورهای منطقه باید پاسخ دهند. آیا زمان آن نرسیده که از سوی اسلام و مسلمانان احساس خطر کنیم؟ آیا وقت آن نرسیده که در حضور امام به امر واجب نهی از منکر و قول حق بپردازیم؟ سوالی که برای رسانه ها و روشنفکران جهان اسلام و به ویژه جهان عرب مطرح است این است که تا کی نسبت به مسئولیت های رسانه ای و فکری خود بی تفاوت خواهید ماند؟ آیا سازمان های حقوق بشری رسوایی در غرب و به اصطلاح شورای امنیت سازمان ملل می توانند رسواتر از این هم باشند؟

در شرایط حساس کنونی، سازمان کنفرانس اسلامی باید به تعهد تاریخی خود مبنی بر آزار و اذیت رهبران اسرائیل و تشکیل جبهه ای یکپارچه و به دور از تدبیر و انفعال علیه رژیم صهیونیستی عمل کند.

بسیج اساتید، نخبگان و مدیران حوزه علمیه قم، ضمن حمایت از آرمان‌های بلند فلسطین و گروه‌های مقاومت به پیشنهاد حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از دام ظل‌العلی(ع) مبنی بر اینکه مبارزان فلسطینی باید برای همه همه پرسی برگزار کنند. عمده فلسطینیان و این همه پرسی نظام سیاسی است. شناسایی کشور و شامل ساکنان اصلی هر قومیت و مذهب، از جمله پناهندگان فلسطینی؛ این نظام سیاسی آوارگان را معرفی می کند و سرنوشت خارجی ها را رقم می زند». این خواسته مبتنی بر دموکراسی مشترکی است که در جهان پذیرفته شده است و هیچکس نمی تواند پیشرفت آن را خدشه دار کند. به امید پیروزی نهایی حق بر باطل.

  نمایشگاه کتاب استقبال ضعیف مردم در روز اول + عکس

دیدگاهتان را بنویسید