آلودگی هوای تهران حل نشدنی نیست

به گزارش موج نیوز، شینا انصاری در همایش تخصصی روز ملی هوای پاک که در منطقه 2 برگزار شد، با اشاره به نامگذاری روز 5 دی ماه به عنوان روز ملی هوای پاک در فصل سرد سال که ما از آن بهره مندیم. مقابله با پدیده وارونگی گفت: ما مردم برای داشتن زندگی سالم و با کیفیت به هوای سالم و پاک نیاز داریم و 9 دی روز ملی هوای پاک نقطه عطفی در هماهنگی تلاش ها و حرکت ملی است. مدارک را بالا ببرید تا هوای پاکی داشته باشید که به سلامت شهری منجر شود. .

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با اشاره به قانون هوای پاک مصوب سال 95 مجلس شورای اسلامی که در 3 ماده تکالیف همه دستگاه ها در موضوع آلودگی هوا مشخص شده است، گفت: آلودگی هوا. در قوانین برنامه ریزی کشور برنامه ششم مفاد خاصی دارد و معتقدم اگر در آن سال ها قانون و آیین نامه اجرایی جدی گرفته می شد، امروز هوای تهران بهتر می شد.

وی با اشاره به اقدامات موثری که در سال های اخیر برای کاهش و مدیریت آلودگی هوا انجام شده است، گفت: حذف سرب از سوخت، بهبود نسبی حمل و نقل عمومی، ارتقای استاندارد خودرو به مدت دو دهه برای حذف انتشار گاز مونوکسید کربن. بنابراین امروز شاخص آلودگی هوا از ذرات معلق کمتر از 1.5 میکرون است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، انصاری بر لزوم عزم و اراده ملی برای کاهش آلودگی هوای تهران و کلانشهرها تاکید کرد: روزهای بهتری را در تهران شاهد بوده ایم.

  معاون وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: افتتاحیه مدارس به صورت حضوری از ۱۴ فروردین

دیدگاهتان را بنویسید