آغاز به کار و معرفی اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات و جرایم سیاسی مازندران

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری در این مراسم گفت: با وجود مطبوعات گسترده در استان مازندران، کمترین آمار ابتلا را در این حوزه نسبت به سایر استان های کشور شاهد هستیم. جرایم مطبوعاتی نیز اضافه شده است و امیدواریم در استان مرتکب جنایات سیاسی نشویم.

وی با بیان اینکه اعضای هیأت منصفه جرایم مطبوعاتی و سیاسی پس از ابلاغ و معارفه، مسئولیت قانونی برای حضور در جلسات دادگاه پیدا می کنند، ادامه داد: اعضای هیئت منصفه باید به طور منظم و مسئولانه در تمامی جلسات حضور یابند. و نظر منصفانه

هیئت داوران انتشارات مازندران

رئیس قاضی استان ماندران تاکید کرد: بی شک یکی از معانی عدالت، قول معروف امام علی (ع) است که می فرمایند: آنچه می خواهی برای دیگران و برای دیگران انجام بده و اعضای هیئت منصفه دور باشند. از تحت تأثیر قرار گرفتن مقاصد مضر شخصی، محلی و سیاسی، نظر منصفانه، عاقلانه و صحیح در مورد موارد، بر اساس این مهم بیان شود.

وی گفت: اعضای هیئت منصفه نماینده افکار عمومی در جرایم مطبوعاتی و سیاسی هستند. اعتماد می کند و این موضوع بار مسئولیت این نزدیکان را چند برابر می کند و هر مورد اعتمادی مهم است که باید به آن رسیدگی شود. بزرگترین وفاداری

حجت‌الاسلام اکبری بر نقش کلیدی اداره کل جهت‌گیری و خانه مطبوعات در پیشگیری از جرائم مطبوعاتی تاکید کرد و گفت: خوشبختانه ارتباط خوب و مؤثری بین مدیرکل جهت‌گیری و رسانه‌ها به‌ویژه چاپ و نشر وجود دارد. رسانه سمعی و بصری: ارسال مطالب و اخبار مناسب و جلوگیری از انتشار مطالب نادرست، اشکالات زیادی دارد.

  مسکو: ایالات متحده 60 "آزمایشگاه بیولوژیکی نظامی" در کنار روسیه و چین دارد

وی افزود: اهل قلم و اصحاب رسانه در هنگام انتشار اخبار و گزارش ها باید به صحت و سقم اخبار احترام بگذارند و برای افزایش تیراژ و دنبال کننده اخبار از انتشار مطالبی که موجب توهین، آسیب و تشویش اذهان عمومی می شود خودداری کنند. . ذهن.”

زارع، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، استان را کاملا رسانه ای و بسیار فعال در فضای مجازی عنوان کرد و افزود: تمرکز و مرکز مطبوعاتی همیشگی ما بر رسانه های استان با راهکار عملی همراه بود.

یعقوبی رئیس دادگاه مطبوعات استان مازندران از حضور حداکثری اعضای هیئت منصفه مطبوعات در جلسات دادگاه تشکر کرد و گفت: تمام تلاش ما ایجاد صلح و سازش در پرونده ها بود. در دو سال گذشته 24 پرونده در مطبوعات تشکیل شده است که نشست خبری داشتیم که 2 مورد حذف و یک مورد جریمه نقدی بود.

گفتنی است در این مراسم اعضای جدید هیئت منصفه دادگاه جرائم سیاسی و مطبوعاتی معرفی و در مراسم تحلیف سوگند یاد کردند.

دیدگاهتان را بنویسید