گروه های شیعه طی 48 ساعت آینده با صدر دیدار خواهند کرد

خبر عجیب

شفقنا- چارچوب هماهنگی شیعیان عراق که شامل گروه های سیاسی شیعه عراقی است، شنبه شب را دیداری مثبت بین رهبر ائتلاف فتح و مقتدی صدر، رهبر جناح صدر توصیف کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از شفق نیوز، چارچوب هماهنگی شیعیان عراق یکشنبه شب به منظور بررسی دیدار دوجانبه اخیر هادی العامری، رهبر ائتلاف فتح و مقتدی صدر، رهبر جناح صدر، در محل نشست برگزار شد. حیدر العبادی نخست وزیر سابق.

پس از این نشست، چارچوب هماهنگی شیعیان با صدور بیانیه ای بر وحدت مواضع اعضای گروه ها برای دستیابی به منافع شهروندان و حفظ وحدت ملی و ادامه گفت وگو با نیروهای سیاسی تا حصول توافق برای نجات کشور از شر آن تاکید کرد. این لحظه خطرناک . .

این هیئت از دیدار العامری با صدر که اولین دیدار دوجانبه آنها پس از اعلام نتایج انتخابات اکتبر است، قدردانی کرد و بر ادامه دیدارها و گفتگوها با سایر نیروهای سیاسی عراقی تاکید کرد.

از سوی دیگر منابعی در هماهنگی شیعیان از برگزاری نشست سران این چارچوب و مقتدی صدر در 48 ساعت آینده برای به نتیجه رسیدن مذاکرات و حل اختلاف بر سر اکثریت در مجلس پنجم عراق خبر دادند.

منابعی به شفق نیوز گفتند: دیدار بعدی بین تمامی نیروها در چارچوب هماهنگی از جمله نوری مالکی، رهبر ائتلاف حکومت قانون با مقتدی صدر، ظرف 48 ساعت آینده برگزار خواهد شد.

به گفته منابع، مکان نشست هنوز مشخص نشده است، اما ممکن است نشست آتی آخرین جلسه بین هماهنگی و نشست سران باشد و اگر به تصمیمات واقعی که همه طرف‌ها را راضی می‌کند منجر نشود، تنش‌ها حتی با یک دولت ادامه خواهد یافت.

  قیمت خرید خدمت سربازی اعلام شد

در همین رابطه، علی حسین الفتلاوی، یکی از اعضای ائتلاف فتح، گفت: این بار نشست با حضور همه نیروهای در چارچوب از جمله مالکی برگزار می شود تا همه نیروها بدون ورود به یک ائتلاف شیعی وارد شوند. برای حذف هیچ حزبی.”

وی افزود: چارچوب هماهنگی شیعیان، به ویژه در پی بن بست سیاسی اخیر، سخت تلاش می کند تا گروه های شیعه را متحد کند. بدون شک دیدار العامری با صدر می تواند زمینه را برای این امر فراهم کند و بنابراین اجماع بین چارچوب هماهنگی و صدر همه مسائل را حل خواهد کرد.

الفتلاوی در پایان خاطرنشان کرد: نتایج نشست بعدی مسیر روند یا رابطه سیاسی میان چارچوب هماهنگی و رهبر جنبش صدر را روشن خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید