کتابخانه دیجیتال شهر روی دیوارهای یزد کار می کند

کتابخانه دیجیتال شهر روی دیوارهای یزد کار می کند

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد گفت: دیوارهای شهری با فرصت هایی چون گستردگی و درجه حضور، همجواری با جامعه هدف، ایده مشترک و …. بستر مناسبی برای اجرای دیجیتالی کتابخانه شهری داشته باشد، لذا پس از بحث و بررسی و ارائه نظرات کارشناسی در جلسه هیات مدیره سازمان، اجرای پروژه کتابخانه دیجیتال شهری در دستور کار سازمان قرار گرفت.

به گزارش موج یزد در جلسه هیئت مدیره سیما منظر و سازمان فضای سبز شهرداری یزد، موضوع کتابخانه دیجیتال شهر با ایده اولیه دیوار دیجیتالی کتابخوانی با ترکیبی از نقاشی های دیواری و به منظور ترویج کتاب و کتابخوانی در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

منصوری زاده رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری یزد با اعلام این خبر گفت: با توجه به در دسترس بودن همیشگی وسایل الکترونیکی و هوشمند مدرن از جمله موبایل، تبلت و … و همچنین آموزش وی در سنین مختلف. وقت آزاد وجود ندارد.» مطالعه، کتاب های الکترونیکی و پادکست های فراوان دریچه ای را به روی این معضل باز کرده است تا عموم مردم بتوانند در راه مرگ و فرصت های کوچک از فناوری به ساده ترین و بهترین شکل استفاده کنند.

وی با اشاره به ایده این پروژه گفت: دیوارهای شهر با فرصت هایی مانند درجه حضور، نزدیکی به جامعه هدف، ایده کلی و… دارای بستر مناسب برای اجرای دیجیتالی کتابخانه شهرستان می باشد که به همین منظور پس از بحث و بررسی و ارائه نظرات کارشناسی در جلسه هیات مدیره سازمان، اجرای این طرح در دستور کار سازمان قرار گرفت.

  افتتاح دفتر ICT در منطقه ویژه خلیج فارس

منصوری زاده با تشریح جزییات این پروژه گفت: برای اجرا بر روی نقاشی های دیواری نصب می شود، به عنوان مثال دیواری در مسیر مهدکودک، دیواری در مکان مذهبی یا دیواری در نزدیکی پارک با کتاب برای کودکان، فرهنگ و هنر نصب می شود. و دین یا سلامت و ورزش متنوع خواهد بود.

وی در پایان افزود: کتابخانه مجازی شهر می تواند به صورت تعاملی از کد QR هنگام چرخش کتاب، اطلاعات موضوع کتاب، نسخه صوتی، آدرس اینترنتی خرید و تهیه آن، پادکست های مرتبط با آن استفاده کند. فوروارد کنید و همچنین ممکن است کتاب ها و موضوعات جدیدی را به صورت سالانه یا فصلی به مخاطبان خود ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید