چهارمین موشک بالستیک کره شمالی پرتاب شد

به گزارش رویترز، گارد ساحلی ژاپن صبح دوشنبه اعلام کرد که کره شمالی یک موشک بالستیک دیگر را آزمایش کرده است.

البته در عین حال گفته می شود در حال حاضر و در ساعات اولیه پرتاب موشک اطلاعات بیشتری در دست نیست.

کره شمالی از اوایل سال جاری تاکنون چندین موشک شلیک کرده است.

رسانه ها همچنین روز جمعه گزارش دادند که کره شمالی یک پرتاب آزمایشی توسط هنگ موشکی راه آهن انجام داده است و این خبر یک روز بعد توسط تلویزیون دولتی کره شمالی تایید شد.

پرتاب روز جمعه سومین پرتاب موشک کره شمالی در دو هفته گذشته بود و پرتاب صبح دوشنبه چهارمین پرتاب جدید کره شمالی در کمتر از یک ماه گذشته بود.

ایالات متحده گفته است که این آزمایش‌ها تحریک‌آمیز بوده و قطعنامه‌های سازمان ملل را نقض کرده و گفته است که ممنوعیت‌های موشک‌های بالستیک دوربرد شامل موشک‌های مافوق صوت نیز می‌شود. آمریکا همچنین به دنبال آزمایش های موشکی در کره شمالی، پنج شخصیت کره ای را که چهار نفر از آنها در چین و یک نفر در روسیه کار می کنند، تحریم کرده است. وزارت خزانه داری آمریکا مدعی است که تحریم ها به پیونگ یانگ در «تامین غیرقانونی کالا برای تسلیحات موشکی» کمک کرده است.

سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی روز جمعه با انتقاد شدید از آنچه “منطق گانگستری” در ایالات متحده خواند، گفت: تقویت توان دفاعی این کشور حق مشروع یک کشور مستقل است و هدف این موشک هیچ کشور یا نیرویی نیست. کمکی به امنیت کشورهای همسایه نکرده است.

ایالات متحده از کره شمالی خواسته است تا برنامه های موشکی هسته ای و بالستیک خود را کنار بگذارد، اما پیونگ یانگ می گوید در غیاب توافق صلح دائمی با سئول و واشنگتن، برای تضمین امنیت خود به توانایی موشکی نیاز دارد.

  آتش سوزی خط لوله گاز تهران مهار شد

دیدگاهتان را بنویسید