وزیر دفاع کویت پیوستن زنان به ارتش را تا فتوا به تعویق انداخت

خبر عجیب

شفقنا- حمد جابر العلی معاون نخست وزیر و وزیر دفاع کویت از تصمیمی برای به تعویق انداختن اولین دوره آموزشی زنان داوطلب خدمت در ارتش این کشور تا صدور فتوای رسمی خبر داد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از قدس العربی، این تصمیم پس از مخالفت با حضور زنان در ارتش و استیضاح وزیر دفاع در این زمینه اتخاذ شد.

جابرالعلی روز شنبه با جمعی از علما و رهبران دینی کشور دیدار کرد و آنان بر لزوم رعایت قوانین حاکم بر کار زنان در ارتش تاکید کردند.

وزیر دفاع کویت در این جلسه با اشاره به اینکه پایبندی به احکام دین مبین اسلام جایی برای هوس و هوس های شخصی ندارد، دستور داد تا آموزش زنان داوطلب خدمت سربازی به تعویق بیفتد. فتوای وزارت صادر شده وقفات و امور اسلامی این کشور.

وی همچنین در پی پاسخ مرکز صدور فتوا کشور به آیین نامه ها و احکام صادره در این زمینه قول داد که به گروه اول بانوان بپیوندد.

در 4 ژانویه 2022، حمدان العظمی، نماینده پارلمان کویت، به دلایلی از جمله پیوستن زنان به ارتش، درخواست استیضاح خود را به وزیر دفاع این کشور ارائه کرد.

سخنگوی وزارت دفاع تصمیم وزیر دفاع را “برای مردم تکان دهنده” خواند و گفت که وی ماهیت جامعه و شرایط ارتش را که از نظر دینی با زنان ناسازگار است، در نظر نگرفته است.

کشورهای حوزه خلیج فارس مانند عربستان سعودی در سال 2021 و قطر در سال 2018 به زنان اجازه پیوستن به ارتش را دادند.

اخبار در القدس العربی

او دستور داد

  یونیسف می گوید درباره 850 کودک در یک زندان محاصره شده سوریه نگران است

دیدگاهتان را بنویسید