میقاتی: بازگشت امل و حزب الله به جلسات کابینه ربطی به پرونده بمباران بندری ندارد

خبر عجیب

شفقنا- نخست وزیر لبنان با اشاره به اینکه «گرسنگی در خانه همه را می زند» بر لزوم همبستگی همه برای نجات کشور تاکید کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، «نجیب میقاتی» در گفت و گو با الشرق الاوسط، وجود معامله ای خارج از تصمیم مضاعف شیعیان (حزب الله و جنبش امل) برای پایان دادن به تحریم جلسات کابینه در ازای تعلیق را تکذیب کرد. تحقیق در مورد حمله به بندر بیروت

وی همچنین فاش کرد که از امروز به اتفاق وزرا و با مساعدت یوسف الخلیل وزیر دارایی تلاش خواهد کرد تا پیش نویس قانون بودجه را تهیه کند تا در پایان هفته جاری بین وزرا توزیع شود و به صورت متوالی بررسی شود. جلسات هفته آینده آماده شوید.

میقاتی از خبر بازگشت وزرای شیعه به جلسات کابینه بر اساس پیشنهادات خارجی مرتبط با رویدادهای جاری منطقه و جهان شگفت زده شد و گفت: تصمیم آنها نشان می دهد که آنها برای لبنانی ها درد دارند.

وی با تاکید بر اینکه ارتباطی بین بازگشت مضاعف شیعیان به جلسات کابینه و تحقیقات قضایی در مورد بمباران بندر بیروت وجود ندارد، گفت: این موضوع مطرح نشده است و همچنان بر عدم دخالت در دستگاه قضایی تاکید می کنم. اگرچه روال بررسی بندر بیروت مستلزم بازنگری و تعدیل مسیر به دور از هرگونه اقدام گزینشی و پایبندی به متون قانون اساسی است، اما این موضوع به خود قوه قضاییه مربوط می شود.

نخست وزیر لبنان گفت: فشارهای مردمی برای هیچ گروهی مستثنی نیست، به ویژه اینکه درد لبنان محدود به یک قبیله خاص نیست، بلکه بیشتر مردم را در بر می گیرد، بنابراین باید اولویت با جلوگیری از فروپاشی از طریق راه حل هایی برای کاهش مشکلات آنها باشد. “

  سیل ویرانگر در غرب و شمال افغانستان؛ 9 نفر جان خود را از دست دادند

اخبار و نشریات خاورمیانه

دیدگاهتان را بنویسید