تاکید بر لزوم برخورد قانونی با مفاسد برخی از بزرگواران و بهره مندی آنها از رانت های مختلف

مهدی گلی پور در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری موج، با اشاره به عملکرد قوه قضاییه در برخورد با فساد اقتصادی اضافه شد: در دوران حکومت حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای گام های مثبتی در جهت خدمات رسانی به مردم، مبارزه با فساد و مقابله با ظالمان برداشته شد که در ادامه سیاست ها و برنامه های دادگستری قبلی در صحنه است. سند تحول قضایی اینها شامل رسیدگی به پرونده های غلات بزرگ و مقابله با فساد اقتصادی کلان است.

وی ادامه داد: امروز جامعه ما با مطالبات خود خواهان نتیجه سریع در رسیدگی به پرونده های کلان اقتصادی است. مقابله با پوسیدگی غلات آنها در ادارات مختلف دولتی کشور هستند و بنابراین باید اطلاعات شفاف ارائه شود.

این وکیل دادگستری با تاکید بر لزوم ریشه کنی فساد در دستگاه قضایی، گفت: اگرچه قضات در قوه قضائیه افرادی سالم، پرتلاش و پاکدامن هستند، اما فساد حتی یک نفر در دستگاه قضایی زیبا نیست؛ اما در عین حال، فساد در قوه قضائیه بسیار زیباست. لذا امیدواریم سیاست فعلی مقابله با مفاسد احتمالی در این مجموعه با قاطعیت و سرعت عمل همراه باشد.

گلی پور افزود: بی شک تکمیل قوه قضائیه در مسیر درست برنامه های قوه قضائیه را بهبود می بخشد، بنابراین به نظر می رسد مطالبه اصلی مردم رسیدگی به پرونده قضات و مسئولانی است که پرونده دارند و یا درگیر آن بوده اند. اعمال فاسد».

این استاد دانشگاه بر لزوم همکاری با برخی از بزرگواران و استفاده از آنها برای رانت های مختلف تاکید کرد و گفت: مبارزه با فساد برخی از بزرگواران باید به صورت جدی در دستور کار قوه قضائیه قرار گیرد چرا که گاهی این افراد در حوزه های مختلف از جمله پزشکی هستند. مافیا تشکیل دهید و با بهره گیری از رانت های مختلف برای کشور مشکل ایجاد کنید.

  ایالات متحده صدها افغان را که برای ویزای بشردوستانه درخواست می کنند رد کرد

گلی پور ادامه داد: برخورد قاطعانه با اشراف مافیایی علاوه بر جلوگیری از وقوع جرم موجب رونق بیشتر و ارتقای قوه قضائیه کشور می شود.

دیدگاهتان را بنویسید