بیماری زایی تاج 5 دقیقه پس از انتقال از طریق هوا کاهش می یابد

خبر عجیب

شفقنا- این اولین مطالعه ای است که نحوه زنده ماندن ویروس در هوای بازدمی را بررسی می کند و بر اهمیت حفظ فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک تاکید می کند.

طبق یک مطالعه جدید، توانایی ویروس کرونا برای آلوده کردن انسان در عرض پنج دقیقه پس از انتقال از طریق هوا و ویروس در عرض 90 دقیقه پس از حضور در هوا حدود 90 درصد کاهش می‌یابد. توانایی خود را برای عفونت از دست می دهد.

بنابراین، سیستم تهویه، اگرچه هنوز ارزشمند است، اما احتمالاً کارایی کمتری دارد.

برای این مطالعه، محققان دانشگاه بریستول در بریتانیا دستگاهی ساختند که به آنها اجازه می داد هر تعداد ذرات کوچک حاوی ویروس را تولید کنند و به آرامی آنها را بین دو مدار الکتریکی به مدت پنج ثانیه تا 20 دقیقه معلق کنند، در حالی که در دماهای شدید، رطوبت، و شدت نور UV اطراف آنها را کنترل می کند.

آنها دریافتند که ذرات ویروس به سرعت شروع به از دست دادن آب و خشک شدن می کنند زیرا ریه ها در معرض شرایط نسبتا مرطوب غنی از دی اکسید کربن قرار می گیرند.

انتقال به سطوح پایین‌تر CO2 با افزایش سریع pH همراه است – عواملی که توانایی ویروس برای آلوده کردن سلول‌های انسانی را مختل می‌کنند. البته در این گزارش آمده است که میزان خشک شدن ذرات بسته به رطوبت نسبی هوای محیط متفاوت است.

زمانی که این درصد کمتر از 50 درصد بود – مشابه هوای نسبتاً خشک در بسیاری از ادارات – ویروس تقریباً نیمی از قابلیت عفونی خود را در عرض 5 ثانیه از دست داده بود، پس از آن کاهش آهسته‌تر و پایدارتر بود – 19 درصد. در پنج دقیقه بعدی کاهش بیشتری وجود داشت.

  یک گروه مراکشی خواستار لغو قرارداد ترانزیت هوایی با اسرائیل شده است

در رطوبت 90٪، تقریبا معادل حمام بخار یا دوش، کاهش عفونت تدریجی تر بود، به طوری که 52٪ از ذرات همچنان پس از 5 دقیقه مسری بودند، و بعد از 20 دقیقه به حدود 10٪ می رسید، پس از آن هیچ تفاوتی وجود نداشت. بین آنها.

بر این اساس، محققان بر اهمیت استفاده از ماسک در شرایطی که افراد نمی توانند از نظر فیزیکی فاصله بگیرند، تاکید می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید