AFC از سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان ایران تمجید کرد

به گزارش موج نیوز، در حالی که تیم ملی فوتبال بانوان ایران برای اولین بار در جام ملت ها شرکت می کند، مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت که نه تنها باید در جریان بازی موفق شویم، بلکه باید تغییراتی نیز داشته باشیم. تصورات در این مسابقات سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از نحوه صعود ایران به جام ملت ها و آینده فوتبال بانوان کشورمان خبر داد.

در این گزارش آمده است:

این ماجرا برای خیلی ها فقط یک حس خوب از روند انتخابی جام ملت ها بود، اما برای ایراندوست صعود به جام ملت ها اوج زندگی و کارش است.

تیم ملی فوتبال بانوان ایران با راهیابی به مسابقات مقدماتی 2021 در تاشکند ازبکستان در رده 72 جهان قرار گرفت و هرگز به جام ملت ها راه پیدا نکرد.

آن ها در آن سال ها در سال های 2010، 2014 و 2018 برای حضور در جام ملت های آسیا تلاش کردند، اما موفق نشدند، اما روحیه و عملکردشان در مسابقات ازبکستان، شایستگی تاریخی به آنها داد و چشم انداز فوتبال بانوان ایران را تغییر داد.

مریم ایراندوست در این خصوص گفت: از نتایج کسب شده در مسابقات ازبکستان و صعود به جام ملت ها خوشحال ترین فرد روی کره زمین هستم. از نظر فنی تیم ما جای پیشرفت زیادی دارد و سعی می کنیم در اردوهای آماده سازی خود این نواقص را برطرف کنیم تا در آینده بهتر باشیم و نقاط ضعف خود را به حداقل برسانیم.

وی افزود: همه می دانند که مدت زیادی از تشکیل تیم فوتبال بانوان ایران نمی گذرد و نمی توانیم تمام کمبودها و مشکلات را در مدت کوتاهی برطرف کنیم، اما باید بگویم که همه در تلاش هستیم تا مشکلات را برطرف کنیم. “

  کشف 22 کیلوگرم پیش ساز نارنجک دستی در متروی تهران

مشخص است که فوتبال بانوان ایران قدم های خارق العاده ای برداشته است، به خصوص زمانی که مریم، دختر نصرت ایراندوست، بازیکن و مربی سابق ایرانی، به این فکر می کند که این گام ها از کجا شروع شد.

ایراندوست با اشاره به اینکه سبزی کدو از غذاهای محبوب ایرانیان است، گفت: در این 42 سال بارها از من پرسیده شده که چرا یک دختر باید فوتبال بازی کند و بهتر است کدو سبزی بپزد. آیا باور می کنید که من از خرده سبزیجات متنفرم و دیگر آن را نمی خورم؟ دیگر لازم نیست بگوییم کی هستیم، چون همه ایرانی ها فیلم ها و عکس های ما را دیده اند و مطمئنم همه ما را می شناسند.

شایستگی های تیم ملی فوتبال بانوان در کشور دوست داشتنی فوتبال ایران افزایش یافته است، اما اگر بخواهد چشم انداز بلندمدت بازی دوستانه با ایران محقق شود، داستان بزرگ تری آغاز می شود.

ایراندوست گفت: زمانی که تیم ایران در جمع 12 تیم برتر آسیا قرار بگیرد و در مهمترین رقابت های آسیایی حضور داشته باشد تاثیر مثبتی در فوتبال بانوان ایران خواهد داشت. انتظار دارم با برنامه ریزی مناسب تیم های ملی بانوان کشورمان در سایر رده های سنی ساماندهی شوند و برنامه ای پنج ساله برای رشد و توسعه فوتبال بانوان اجرا شود.

وی افزود: در صورت تداوم حمایت های فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و مردم ایران به شما قول می دهم تا پنج سال آینده به جام جهانی بانوان خواهیم رسید.

لازم به توضیح است که مسابقات جام حذفی فوتبال بانوان آسیا با حضور 12 تیم از 30 دی لغایت 15 بهمن ماه به میزبانی هند برگزار می شود. تیم های اول و دوم هر گروه و 2 تیم اول از تیم های سوم گروه ها به مرحله بعدی مسابقات راه خواهند یافت. تیم ملی فوتبال بانوان ایران که برای اولین بار در این مسابقات موفق به کسب سهمیه شد، در گروه اول با هند، چین و چین تایپه همگروه است.

  معاون وزیر کشور: مرز زمینی عراق برای سفر به عتبات بسته است

برنامه تیم ملی بانوان ایران در مرحله گروهی به وقت تهران:

پنجشنبه 30 دی ساعت 17:30 ایران – هند

یکشنبه 2 بهمن ساعت 13:30 ایران – چین

چهارشنبه 5 بهمن ساعت 17:30 ایران – چین تایپه

دیدگاهتان را بنویسید