6 هزار کیلومتر از جاده های کردستان زیر برف رفت

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، رامبد نوساری وی صبح امروز یکشنبه در گفت و گو با رسانه های استان اظهار داشت: بر اساس گزارش روز گذشته، ادارات ارتباط و نظارت دوربین های مدار بسته مرکز مدیریت راه های استان از بارش برف در محورهای دیواندره – سکز، سنندج – دگلان و سنندج – کامیانان خبر داد.

وی با اشاره به اینکه 102 ماشین آلات و 109 راهدار در محورهای استان خدمات رسانی می کنند، افزود: تاکنون یک هزار و 66 تن شن و نمک در جاده های استان استفاده شده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای کردستان اضافه شد: تا جمعه گذشته پنج هزار و 988 کیلومتر برف را جارو کن و برش در جاده های استان در بزرگراه ها انجام می شود.

نوساری افزود: در این مدت 283 مورد رهاسازی و امدادرسانی افراد گرفتار در کولاک و برف در جاده های استان انجام شد.

به گفته وی، 21 دستگاه ماشین آلات و 26 راهدار نیز در جاده های غیرشریانی استان مستقر هستند.

نوساری با اشاره به اینکه راه 15 روستای شهرستان دیواندره به دلیل بارش برف مسدود شد، تصریح کرد: تاکنون 25 تن شن و نمک و یک هزار و 280 کیلومتر برف روبی و برش چاقو در این محورها انجام شده است.

بر اساس گزارش هواشناسی کردستان، سامانه بارشی از روز گذشته وارد استان شد و فعالیت سامانه به صورت برف و باران تا روز سه شنبه هفته جاری ادامه دارد.

استان کردستان حدود 8 هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان 6100 کیلومتر راه روستایی و حدود 1900 کیلومتر راه بین شهری است که 325 کیلومتر بزرگراه، 888 کیلومتر راه اصلی و 700 کیلومتر راه فرعی و عریض است.

  ارتقاء قدرت رزمی، از جمله ارتقاء قدرت پهپادها، پیوسته است

دیدگاهتان را بنویسید