27 درصد مردم نسبت به مصرف تریاک نگرش مثبت دارند

به گزارش موج نیوز، تقی رستموندی در دومین همایش ملی مقابله با آسیب های اجتماعی از منظر اسلام، گفت: بحث آسیب های اجتماعی را نباید به این دایره محدود کرد، باید آن را عمیق تر بررسی کنیم. بررسی مکانیسم اجتماعی، کیفی حکمرانی و حکمرانی کشور در یک طیف به هم پیوسته.

وی ادامه داد: در حوزه آسیب های اجتماعی نباید ساده انگاری کنیم. در تحقیقات سال های اخیر به شاخص هایی رسیده ایم که نگران کننده است.

رستم وندی به برخی آسیب های پیش روی کشور اشاره کرد و گفت: امروز بحث میل به مهاجرت از کشور مطرح است و کسانی که قصد خروج از کشور را دارند دلایل زیادی دارند و معتقدند می توانند آرمان های خود را در جای دیگری دنبال کنند. بودن.

رئیس سازمان اجتماعی وزارت کشور به برخی آمارها از آسیب های اجتماعی در کشور اشاره کرد و گفت: در حوزه اعتیاد خلأ داریم و عدم تئوری، چند خلأ داریم.

وی با انتقاد از توزیع آسان مواد مخدر در کشور گفت: در کشور ما در هر غرفه خیلی معمولی سیگار یا مواد دخانی در اختیار کودکان قرار می گیرد. این باید پیگیری شود، متأسفانه ما سالانه 50 تا 60 هزار نفر بر اثر سیگار می میریم.

رستموندی تاکید کرد: ما توانایی های دینی زیادی برای تغییر نگرش مردم نسبت به اعتیاد داریم. ما نباید اجازه دهیم جوانان در مسیر مصرف سنگین اعتیاد قرار بگیرند و آن وقت سخت می شود.»

وی گفت: متاسفانه 27 درصد مردم نسبت به مصرف اعتیاد و تریاک در کشور نگرش مثبت دارند، امروز شاهد تبعات منفی در کشور هستیم.

  قیمت سکه امروز 9 فروردین 1401 اعلام شد

وی گفت: صدا و سیما می تواند برای تغییر نگرش مردم نسبت به مواد مخدر و دخانیات تلاش کند و اینها جای خالی است.

وی ادامه داد: شیوع مصرف مشروبات الکلی در کشور 9 تا 10 درصد است و سالانه 5 میلیون نفر در کشور مشروبات الکلی مصرف می کنند، رسانه ها باید برای مقابله با این معضل تلاش و شهامت داشته باشند.

رئیس سازمان اجتماعی وزارت کشور ادامه داد: سالانه حدود 100 هزار نفر دست به خودکشی می زنند و قربانیان نیز حدود 500 هزار نفر هستند و این روند می تواند برای ما مشکلات جدی ایجاد کند و بدیهی است معنویت دین ما پشتوانه ای در مقابل خودکشی است.

وی گفت: در اینکه مدل های فعلی ما تاثیرگذار نیستند شکی نیست، ما در توانبخشی موفق نبوده ایم اما می گویند 5 تا 10 نفر می گویند موفق بوده اند.

دیدگاهتان را بنویسید