12 درصد افزایش مصرف بنزین نسبت به دوره پیک تاج

خبر عجیب

شفقنا- مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی از افزایش ۱۲ درصدی مصرف بنزین نسبت به دوران سلطنت خبر داد.

به گزارش شفقنا، جلیل سالاری در گفت و گوی تلویزیونی یکی از دلایل افزایش مصرف را افزایش ترافیک دانست و افزود: نباید از این نکته غافل شد که در سال های گذشته تبصره 11 که مربوط به تعویض فرسوده بود. خودروها، متوجه نشد.»

وی گفت: در سال های اخیر فقط تعداد خودروها افزایش یافته و در مقابل خودروی فرسوده اسقاط نشده است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه تولید بنزین در کشور نسبت به سال های گذشته تغییری نکرده است، افزود: تولید همانند سال های گذشته بوده و تنها یک درصد افزایش تولید داشته ایم.

سالاری درباره بحث مدیریت مصرف گفت: اگرچه سیاست قیمت گذاری عاملی است که می تواند مدیریت مصرف بنزین را تحت تاثیر قرار دهد، اما باید به استانداردسازی خودروها نیز توجه کرد.

وی افزود: در بحث مدیریت سوخت، زمانی که مصرف کننده محصولی مانند بنزین را با قیمت واقعی خریداری می کند، باید امکان استفاده از خودروی روز دنیا وجود داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: وقتی مصرف‌کننده‌ای می‌تواند از خودرویی استفاده کند که در هر صد کیلومتر چهار لیتر بنزین مصرف می‌کند، می‌توان بنزین به قیمت واقعی به او داد، اما برای مصرف‌کننده‌ای که خودروی او 10 لیتر در هر صد کیلومتر مصرف می‌کند. 100 کیلومتر «مصرف بنزین این اختلاف قیمت می تواند موثر باشد.

سالاری در خصوص قیمت واقعی بنزین گفت: در حال حاضر بر اساس قانون، دولت نفت پالایشگاه ها را با قیمت فوب 95 درصد در خلیج فارس عرضه می کند و همچنین محصول را به قیمت صادراتی خریداری می کند.

  بیش از 50 درصد کاهش در هزینه انتقال سند خودرو به دفاتر اسناد رسمی / دریافت نمی شود.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه بیشتر هزینه های بنزین دولت صرف هزینه های حمل و نقل، حمل و نقل می شود، افزود: به طور متوسط ​​هزینه جایگاه، حق توزیع و نرخ حمل 50 تا 60 درصد قیمت است و بنزین دارد. و در عمل دولت از فروش بنزین بسیار کم دریافت می کند.

وی گفت: اما درآمد دولت از فروش بنزین از طریق سازمان هدفمندی یارانه ها صرف یارانه های فردی و همچنین یارانه تولید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید