یکی از اعضای شورای شهر نسبت به افزایش متکدیان در تهران هشدار داد

به گزارش موج نیوز، شمس احسان، یکی از اعضای شورای شهر تهران امروز در جمع شورای شهر گفت: این روزها بسیاری از متکدیان در خیابان ها و کوچه های پایتخت آزاردهنده شده اند. «شهرداری تهران به طور مستقیم و قانونی مسئول این موضوع است.

اضافه شد: مطابق بند 5 ماده 55 قانون شهرداری مصوب 1334 و اصلاحات بعدی؛ شهرداری موظف است نسبت به «جلوگیری از تکدی گری و جمع آوری متکدیان و اعزام به سازمان های اردوگاه کار …» اقدام کند. همچنین بر اساس مصوبه هشتاد و دومین جلسه شورای عالی اداری در سال ۱۳۷۸ تکلیف هر یک از دستگاه ها در قبال متکدیان مشخص شد و بر اساس ماده ۳ این مصوبه شهرداری ها مکلف به شناسایی، جمع آوری و متکدیان هستند. با کمک پلیس وارد مجتمع کمپ شوید.

عضو شورای شهر تهران افزود: از سوی دیگر با توجه به آسیب های مخرب تکدی گری در ابعاد مختلف زندگی شهری، مواد 712 و 713 قانون مجازات اسلامی مصوب 92 این عمل را به عنوان جرم کیفری در نظر گرفته است. به عبارت دیگر قانونگذاری لازم در این زمینه اتخاذ شده است.

وی بیان کرد: اگرچه نمی توان نقش مشکلات اقتصادی ناشی از تورم و رکود را در برجسته سازی این پدیده نادیده گرفت، اما بی توجهی و غفلت مدیریت شهری در ایفای نقش و مسئولیت خود در این حوزه، در عمل باعث تشدید این پدیده غیرعادی و شکل گیری می شود. گروه های جنایتکار این مشکل را ایجاد کردند. به گونه ای که برخی متکدیان و مافیای تکدی گری در پشت صحنه با استثمار کودکان و توسل به انواع روش های غیراخلاقی و غیراسلامی سعی در ترحم عابران و عابران دارند و از این طریق عملاً بی دردسر درآمد را ارتقاء می دهند. .

  چمران: دولت سهم خود را از مالیات پرداخت کرده است

شمس احسان گفت: شهرداری باید در اسرع وقت دستورات لازم را برای انجام تعهدات قانونی شهرداری تهران برای جمع آوری و ساماندهی متکدیان، جداسازی متکدیان حرفه ای و مجرمان از افراد بی خانمان و بی خانمان، بستر لازم برای معرفی متکدیان را صادر کند. نیازمندان واقعی خدمات رسانی به گروه های آسیب دیده ارائه می شود و با استفاده از خیریه ها و سازمان های مردم نهاد زمینه توانمندسازی و بازگشت این افراد به چرخه اقتصاد مولد فراهم می شود و از سوی دیگر با عوامل استثمار وحشیانه کودکان بی خانمان ها و مافیای متکدیان خواهان این هستند که با همکاری کامل قوه قضائیه برخورد قضایی لازم صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید