گوگل به اشتباه تبلیغ جعلی را تایید کرده است

یکی از کاربران شبکه اجتماعی ردیت، در حین جستجو در گوگل «موجودی کارت هدیه هدف» در دستگاه تلفن همراه، اولین نتیجه این فرآیند را پیدا کرد، تبلیغی با عنوان «بررسی موجودی کارت هدیه – هدف». البته این سایت متعلق به Target نیست و در واقع یک وب سایت به نام bristolhirevan است. در توضیحات این آگهی آمده است که وب سایت مذکور به کاربر کمک می کند تا به سرعت موجودی کارت هدیه خود را پیدا کند.

گوگل به اشتباه تبلیغ جعلی را تایید کرده است

اگرچه نام این وب سایت چندان قانع کننده نیست، اما شباهت زیادی به صفحه فرود دارد. اما در صفحه اصلی، تارگت از کاربر می خواهد که برای بررسی موجودی کارت هدیه خود ثبت نام کند، اما در وب سایت جعلی چنین درخواستی توسط کاربر انجام نمی شود.

همچنین نکته عجیب دیگر در مورد وب سایت، لینک URL است که دارای دامنه بریستولیروان است و هر لینکی در صفحه، برخلاف ادعای وب سایت مبنی بر تبلیغات هفتگی یا ثبت هدیه، به صفحه فرود منتهی می شود.

به نظر می رسد اخیراً کلاهبرداری از کارت های هدیه در حال افزایش است. سال گذشته، کمیسیون تجارت فدرال (FTC) اعلام کرد که قربانیان کلاهبرداری از کارت هدیه در مجموع 148 میلیون دلار در 9 ماه اول سال 2021 ضرر کرده اند که بیشتر از سال 2020 است.

به گفته کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده، کلاهبرداری از کارت هدیه اغلب از طریق تلفن انجام می شود و کلاهبرداران ادعا می کنند که کارمندان شرکت هایی مانند گوگل یا آمازون هستند و از قربانی می خواهند که با کارت هدیه پرداخت کند. اما سایت های موجود برای کنترل کارت های هدیه جعلی به راحتی به صورت آنلاین و حتی به عنوان تبلیغات گوگل پنهان می شوند.

  معاون وزیر خارجه روسیه: نمی خواهیم روابط خود را با غرب قطع کنیم

دیدگاهتان را بنویسید