گفتگو با برترین نخبه و کارآفرین صنعت بیمه کشور مهندس گلم علی علایی

خبرگزاری موج; دنیای امروز مملو از حوادث و اتفاقات گوناگون است و روزی نیست که از گوشه و کنار جهان خبری از حوادث طبیعی و غیرطبیعی که طی آن خسارات جانی و مالی زیادی برای افراد جامعه وارد نمی شود، نشنود. این اتفاقات ممکن است برای هر کسی بیفتد. برخی از آنها غیر قابل جبران هستند و برای ترمیم آسیب باید از کمک و کمک دیگران استفاده کرد.

در اینجا مفهومی به نام وجود دارد بیمه او با تخصص در تضمین حوادث احتمالی آینده برای انسان وارد زندگی انسانی شد.

صنعت بیمه یکی از صنایعی است که در کنار بسیاری از فعالیت ها، صنایع و امور روزمره است و وارد بسیاری از ابعاد زندگی می شود.

ورود این صنعت به ایران از دوره قاجار آغاز شد و در سال 1289 دو بنیاد روسی به نام های ناجا و کافکاز مرکوری فعالیت بیمه را در ایران آغاز کردند. پس از روس ها، شرکت های بیمه خارجی دیگری نیز وارد صنعت بیمه ایران شدند و ۲۵ سال است که تجارت بیمه کشور تنها در دست خارجی هاست.

در سال 1314 تعداد شرکت های بیمه خارجی در ایران به 29 شرکت رسید که دو شرکت اینگستره و یورکشایر بیش از سایرین فعال بودند و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران فعالیت داشتند.

گفتنی است در سال 1314 شمسی «اسکندر آقایان» و «علی اکبر داور» با سرمایه دولتی 20 میلیون ریال، شرکت بیمه ایرانیان را ایجاد کردند که می توان آن را سرآغاز بازار بیمه در ایران دانست. در سال 1316 مجلس شورای ملی قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن بیمه های دولتی به شرکت بیمه ایران واگذار می شد و شرکت های دولتی باید 25 درصد از بیمه خود را که در ایران توسط شرکت بیمه ایران صادر می شود، تکیه کنند.

پس از پیروزی انقلاب در سال 1358 کلیه شرکت های بیمه ایران توسط شورای انقلاب ملی اعلام شد و طبق اصل 44 قانون اساسی کلیه فعالیت های بیمه ای تحت نظارت دولت است. در سال های 60 و 61 تنها سه شرکت بیمه در ایران، آسیا و البرز مجوز صدور بیمه نامه داشتند. در سال 1346 10 شرکت بیمه ادغام شدند و شرکت بیمه دانا تأسیس شد. در سال 1352 شرکت بیمه توسعه صادرات فعالیت خود را آغاز کرد و تعداد شرکت های بیمه به 5 شرکت دولتی رسید.

اکنون تعداد شرکت های بیمه فعال در ایران به شدت افزایش یافته است. شرکت های بیمه که به روش های مختلف کار می کنند. به ویژه بیمه ای که با بانک های خصوصی معتبر در ارتباط است و توانسته توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کند.

مهندس علایی از آن دست مردانی است که با اتکا به توان و انگیزه خود توانست گامی پس از دیگری در زندگی خود و با تجربه و تخصص فراوان پیش برود و اکنون به عنوان یکی از بهترین و متخصصان این صنعت شناخته شود. بیمه استانی و کشوری ارائه می شود.

  ضرورت آموزش نسل جدید رسانه های انقلاب اسلامی

آنچه در ادامه می آید گفت و گوی صمیمی با این کارآفرین نمونه است که در آن مروری کوتاه بر زندگی او با تمام تلاش هایش می کنیم.

آقای علایی لطفا برای معرفی دقیق تر به من اطلاع دهید.

بیمه آسیا

من اهل دشت مغان استان اردبیل و متولد 1353 هستم و از سال 1379 به طور رسمی به استخدام دولت درآمدم اما پس از حدود سه سال با وجود موقعیت عالی که داشتم تصمیم گرفتم از شغل رسمی و کشوری انصراف دهم. از روحیه کارآفرینی و مستقل من.و برای شروع یک کار و حرفه جدید.

نحوه شروع کار جدید برای جوانان را توضیح دهید.

بعد از رفتنم به دلیل اینکه متاهل بودم و شروع به کار جدید زمان بر بود مجبور شدم برای مدت کوتاهی در حدود 6 ماه شب در تاکسی تلفنی کار کنم و بعد موفق شدم آژانس بیمه آسیایی پیدا کنم. اما من با دو مشکل مواجه شدم.

یکی اینکه به دلیل اشتغال نتوانستم تحصیلاتم را به پایان برسانم، به همین دلیل همزمان با ادامه تحصیل و لیسانس و فوق لیسانس مهندسی مکانیک و در مدتی که در سازمان نظام مهندسی عضویت داشتم، به عضویت سازمان نظام مهندسی درآمدم. سرپرست ساخت و ساز.

مشکل بعدی که پیش نیاز کار جدید بود، ناآشنا بودن من در دنیای فروش و بازاریابی بود، بنابراین برای حل این مشکل ده ها کتاب و مقاله مطالعه کردم و در کنفرانس های ملی و استانی شرکت کردم و نزد اساتید برتر مطالعه کردم. در فروش و بازاریابی برای گسترش سریع تجارت خود و تبدیل شدن به یک شرکت نماینده

در صورت امکان، یک مرور مختصر از نحوه گسترش کسب و کار خود ارائه دهید.

طبیعتاً عده ای از کار و درآمد خود ناراضی هستند و حقوق مناسبی دریافت نمی کنند و وقتی به آنها پیشنهاد تغییر شغل یا توسعه می دهید، مشکل کمبود سرمایه را اعلام می کنند.

اگرچه سرمایه برای ایجاد مشاغل جدید مهم است اما اولویت چهارم و پنجم است، اولویت اول داشتن انگیزه و ایمان درونی و نترسیدن از تغییر است. در تمام دنیا اگر زندگی افراد موفق را مطالعه کنید، در ابتدای شروع کار جدید، نه تنها سرمایه ای نداشتند، بلکه زیر صفر و فقر مطلق بودند. کار جدیدی را با شرایط مالی بسیار بد شروع کردم و با همراهی همسرم مشکلات را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشتیم و پس از تبدیل شدن به شرکت نمایندگی ایجاد کارآفرینی و گسترش شبکه فروش و خدمات، سعی کردیم چهار شعبه پیدا کنیم و یک ساختمان مرکزی با توجه به اینکه اکثر نمایندگی های بیمه به صورت حرفه ای در یک فروشگاه و در یک یا دو منطقه فعالیت می کنند، اما در شرکت ما با توزیع یک ساختمان 4 طبقه به صورت کاملا تخصصی، انواع حوزه های بیمه توسط کارشناسان متخصص ارائه می شود. در زمینه بیمه عمر بارها رتبه اول منطقه و رتبه ششم و هشتم کشور را کسب کرده ایم.

  اگر بلیط هواپیما ارزان بفروشد، آیا ایرلاین نظارت خود را کاهش می دهد؟!

بیمه آسیا

به طور کلی مردم از تغییر شغل و ریسک کردن می ترسند. چطور این کار را کردی؟

در پاسخ به این سوال باید پیشنهاد کنم که مردم دو راه بیشتر برای زندگی ندارند یا باید تا آخر عمر با کمترین راحتی در دنیا زندگی کنند یا به موفقیت و تغییر دائمی فکر کنند. تعریف موفقیت با توجه به جهان بینی و نگرش افراد می تواند متفاوت باشد، مثلاً موفقیت را در تحصیلات عالی، فرصت های مالی، موقعیت و مسئولیت، پرورش روح، کار عالی و … می بینند. این مهم است که بدانیم برای رسیدن به هر نوع موفقیتی نیازمند تلاش، تلاش، تلاش و تغییر مداوم هستیم. تا زمانی که باورهای ذهنی را تغییر دهیم و جایگزین کنیم، باید از تکرارها و روال ها عبور کنیم، بنابراین تصمیم گرفتم تغییر کنم.

همه عاشق موفقیت هستند، اما تعداد محدودی از افراد موفق وجود دارند، دلیل موفقیت خود را چگونه می دانید؟

البته هنوز هم خودم را در مسیر موفقیت می دانم، اما طبق تحقیقاتی که انجام داده ام، افراد موفق ویژگی های فراوان و البته مشترکی دارند که چند نکته مهم را در مورد آنها ذکر می کنم.

1- اهداف مشخصی دارند و بر اساس فهرست اهداف عمل می کنند.

2. افراد متغیر هستند و دائماً رشد می کنند و تغییر می کنند.

3. آنها سخت کوش هستند، ریسک می کنند و مثبت اندیش هستند

4- اعتماد به نفس بالایی دارند و مسئولیت اشتباهات خود را بر عهده می گیرند

5. به عبارت «من می توانم» ایمان عمیقی دارند.

6. با افراد موفق می نشینند و می ایستند.

بنابراین برای موفقیت باید این ویژگی ها را شناخت و به دست آورد و برای رسیدن به آنها تلاش کرد و از تجربیات و دانش افراد موفق استفاده کرد.

(در اینجا چند سوال بیمه ای از شما به عنوان یک فرد موفق در صنعت بیمه و مدیر عامل شرکت که دانش و تجربه کافی در این زمینه دارید مطرح می شود)

اول اینکه شرکت ها، ادارات و کارخانه داران و به طور کلی مردم در صدور بیمه نامه باید به چه نکاتی توجه کنند تا در زمان خسارت دچار مشکل نشوند؟

بیمه یک قرارداد دو طرفه بین بیمه گر و بیمه گر است. بنابراین بیمه گر باید اطلاعات اولیه در مورد قوانین بیمه را از بیمه گر بخواهد که بسیار حائز اهمیت است.یکی از دغدغه های مدیران عامل، اصناف و کارفرمایان حوادثی است که محل کار، کارخانه یا کارگران آنها را به خطر می اندازد و خسارت به ماده و تبصره ها می باشد. و اگر و اگر نمی توانید به راحتی خسارت خود را برای این منظور دریافت کنید، بهترین کار این است که در صدور بیمه دقت کافی داشته باشید. چون بیمه برگه است اما صدور فنی و صحیح آن در این زمان مشخص می شود. به همین دلیل مهم است که کجا و چگونه خود را بیمه کنید، ما برای هر رشته بیمه ای به صورت جداگانه کارشناسانی را برای رفع نگرانی این بستگان تعیین کرده ایم. و تمام تلاش خود را برای مشاوره به همه هموطنان عزیز و صدور بیمه فنی و اصولی انجام دادیم.

  دستگیری عقرب سیاه در میناب

اخیرا تغییراتی در واگذاری تخفیف سال ها روی خودرو ایجاد شده است، لطفا با توجه به اینکه اکثر جامعه درگیر این مشکل هستند، اطلاع رسانی کنید.

قبلا تخفیف سنوات خودرو به خریدار جدید یعنی. فرد با خرید خودرو صاحب کلیه تخفیف های سال های گذشته می شود اما از پایان سال 1397 سال های تخفیف متعلق به دارنده شماره ثبت می باشد. همچنین امکان انتقال تخفیف سالانه به بستگان درجه یک (پدر، مادر، شوهر، فرزند) وجود دارد.

برای پاسخگویی به انواع سوالات و ابهامات بیمه عمر و سایر انواع بیمه ها در خدمت هموطنان عزیز از سراسر کشور هستیم تا بتوانیم گامی هر چند کوچک در جهت توسعه فرهنگ بیمه برداریم.

با توجه به اینکه شما متخصص در زمینه بیمه عمر (بیمه عمر) هستید و رتبه برتر استان و رتبه 6 کشور را کسب کرده اید، پیشنهاد شما برای این بیمه چیست؟

در بسیاری از کشورهای غربی علاوه بر شناسنامه برای نوزادان نیز حساب های بیمه عمر باز می شود، برای مثال هر شهروند کانادایی و ژاپنی به طور متوسط ​​5 بیمه نامه عمر و هر هندی 2 بیمه نامه عمر دارد. متاسفانه در ایران حدود 20 درصد از مردم بیمه عمر دارند در حالی که در کشورهای همسایه مانند چین، تایوان و سنگاپور این رقم حدود 70 درصد است. اما برای داشتن پس انداز و پوشش بیمه ای مناسب چاره ای جز بیمه عمر و پس انداز نیست. توصیه می شود برای پوشش بیمه ای خود و فرزندانشان اقدام کنند امیدواریم هر شهروند ایرانی حداقل یک بیمه نامه عمر داشته باشد.

به غیر از فعالیت های بیمه ای، فعالیت آموزشی و اجتماعی هم داشتید؟ مختصر توضیح دهید.

زکات العالم منتشر می کند، زکات العالم منتشر می کند. در این مدت همیشه انواع کتاب ها را مطالعه و مطالعه کرده ام و در کنفرانس های مختلف شرکت کرده ام و آموخته ها و تجربه هایم را با همکارانم به اشتراک گذاشته ام.همایش های متعددی در زمینه موفقیت با عنوان “موفقیت تصادفی نیست” کنفرانس ها و کلاس های مختلف برگزار کردم. در کنفرانس ها مدرس بودم و علاوه بر آموزش در صنعت بیمه، فعالیت های اجتماعی و سیاسی هم داشتم.

در آخر اگر حرفی برای گفتن دارید، بگویید.

در نهایت خرسندیم که تعدادی از جوانان توانمند و تحصیلکرده در مجموعه ما به کار گرفته شده اند و با بیش از 20 سال تجربه و انباشته شدن نمودارهای برتر مختلف، هزاران مشتری در کنار خود داریم. به لطف صدور آنلاین و اینترنتی بیمه نامه آماده خدمت رسانی به تمامی هموطنان در نقاط مختلف کشور بوده و سعی خواهیم کرد مشاوری منصف و صادق باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید