گروگان گیری در کنیسه صهیونیست ها در آمریکا

به گزارش موج نیوز، رسانه های آمریکایی شنبه شب از انجام عملیات مسلحانه و گروگان گیری در کنیسه صهیونیست ها در شهر کالویل تگزاس خبر دادند.

به گزارش رویترز، پلیس آمریکا در حال مذاکره با مردی است که در جریان یک مراسم مذهبی در کنیسه بث اسرائیل که به صورت آنلاین پخش شد، چند صهیونیست را به گروگان گرفت.

اداره پلیس کلبیویل گفت که مذاکره کنندگان AFB حدود شش ساعت پس از شروع بحران پس از آزاد شدن یک گروگان مرد سالم با آدم ربا در تماس بودند.

گروگان گیری در کنیسه صهیونیست ها در آمریکا

گروگان های دیگر که گفته می شود سه نفر با یک خاخام صهیونیست هستند، همچنان در بازداشت هستند.

بر اساس این گزارش، پلیس آمریکا اعلام کرد که ساکنان منطقه اطراف کنیسه بث اسرائیل را تخلیه کرده و پس از دریافت تماس اضطراری در ساعت 10:41 صبح شنبه (به وقت محلی) یک تیم واکنش سریع و حمله (SWAT) را ارسال کرده است.

برخی از رسانه ها گزارش دادند که آدم ربا تهدید کرده است که بمب خواهد داشت و اگر کسی بخواهد وارد کنیسه شود، همه گروگان ها کشته خواهند شد.

نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل در ساعات اولیه گروگان گیری در توئیتر نوشت: من از نزدیک وضعیت گروگان گیری در جامعه اسرائیلی بث در گلگوتا تگزاس را زیر نظر دارم.

یک روزنامه محلی گزارش داد که قبل از قطع شدن پخش زنده کنیسه در فیس بوک، صدای آدم ربا بارها شنیده شد که نمی خواهد کسی آسیب ببیند و فقط می خواهد خواهرش از زندان آزاد شود.

سخنگوی کاخ سفید همچنین گفت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا از گروگانگیری مطلع شده است.

  جمهوری اسلامی نوشت: لاوروف تنها پیش قاضی رفت

گروگان گیر ادعا می کند که برادر عفیه سیدیکی، متخصص مغز و اعصاب پاکستانی است که در سال 2010 به دلیل تیراندازی به سربازان در آمریکا محکومیت 86 ساله خود را سپری می کرد و به گفته رویترز، ماموران AFBI آزاد شده اند.

با این حال این مقام آمریکایی گفت که مقامات هنوز هویت رباینده را تایید نکرده اند. سیدیکی در یک زندان فدرال در منطقه فورتورث نگهداری می شود.

در زمان نگارش این گزارش، این حادثه همچنان ادامه دارد و پلیس آمریکا همچنان در حال مذاکره با رباینده است.

دیدگاهتان را بنویسید