کشف و دستگیری پلیس مقتدر مازندران

کلاهبرداری میلیاردها اسکیمو در نانوایی بابلی

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، سرهنگ محمد زمان شالیکار در تشریح این خبر گفت: با وصول شکایت پلیس مبنی بر برداشت غیرمجاز 500 میلیون ریال و 13 مورد از این دست، موضوع به صورت جدی توسط پلیس فتا در دستور کار قرار گرفت. کارشناسان

وی ادامه داد: ماموران در بررسی های تخصصی خود دریافتند کلاهبرداران با قرار دادن اسکیمر در یکی از نانوایی های شهر بابل از کارت های خود کپی کرده و با به دست آوردن اموال غیرمجاز اقدام به خرید گوشی تلفن همراه کرده اند. از دستگاه های خودپرداز پول نقد دریافت می کند و در نهایت برای خرید رمز ارزهای دیجیتال استفاده می شود.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل با اشاره به اینکه متهمان در تاریکی شب با ماسک، کلاه و دستکش اقدام به خرید و برداشت پول می کردند، افزود: در تحقیقات و تلاش کارشناسان پلیس فتا، یکی از متهمان شناسایی و وی را دستگیر کردند.

وی بیان کرد: متهم در بازجویی های اولیه که پس از بررسی های فنی و پلیسی انجام شد، منکر هرگونه تخلف شد و در مواجهه با شواهد غیر قابل انکار اعتراف کرد و اظهار داشت; او با کمک یکی از دوستانش کارت های بانکی را از طریق دستگاه کارتخوان واقع در یک نانوایی کپی می کند.

سرهنگ شالیکار گفت: ماموران با شناسایی همدست وی با دستور قضایی متهم را دستگیر و کلیه تجهیزات مربوط به جرم انتساب را به همراه آدرس کیف پول الکترونیکی کیف پول الکترونیکی کشف کردند که پس از تبدیل پول های سرقتی به ارز دیجیتال تبدیل شد. شستشو

او برای روش و ترفند کلاهبرداران وی گفت: متهمان با استفاده از سخت افزار دستگاه اسکیمر را طراحی و روی دستگاه کارتخوان نانوایی نصب و از کارت 30 مشتری کپی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از شهروندان خواست در هنگام خرید با کارت بانکی و انجام عملیات بانکی با دستگاه پوز سیار اولین رمز را از دارنده کارت وارد کرده و از ارائه رمز بانکی خود به دیگران و فروشندگان و فروشنده خودداری کنند. موظف به استفاده از دستگاه مشتری (موضوع) خریدار است.

  نفرات برتر مرحله اول چرخه انتخابی معرفی شدند

اجرای طرح پاکسازی پارک ها و کوچه های ساری

سرهنگ عبدالله حسن زاده گفت: ماموران انتظامی ساری در راستای ایمن سازی تخت ها و پارک ها طرح ارتقای امنیت اجتماعی، پاکسازی پارک ها و پارک ها را از دست سارقان، خرده فروشان و مزاحمان در دستور کار خود قرار می دهند.

وی افزود: در اجرای این طرح که با حداکثر استفاده از امکانات موجود در 5 پارک و کوچه ساحلی اجرا می شود 10 سارق، 8 معتاد و خرده فروش مواد مخدر، 7 اراذل و اوباش دستگیر شده اند.

فرمانده انتظامی ساری گفت: کسانی که در پارک ها و تفرجگاه ها مانع ثبت، خرید و فروش مواد مخدر می شوند با سرکوب جدی پلیس مواجه خواهند شد.

وی در پایان گفت: تامین امنیت شهروندان وی به ویژه در تفرجگاه ها که یکی از خطوط قرمز پلیس است از شهروندان و خانواده ها خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک تلفنی مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند تا اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

دستگیری 12 سارق و سارق اموال مسروقه در جویبار

سرهنگ گلمرضا جعفری گفت: در راستای برقراری نظم و امنیت عمومی و مقابله با ناهنجاری های اجتماعی، طرح ارتقای امنیت اجتماعی در دستور کار ماموران قرار گرفت.

وی با اشاره به اقدامات اطلاعاتی و پلیسی افزود: ماموران پس از شناسایی محلات مجرمانه و اختفای سارقان سابقه دار با هماهنگی مقام قضایی 12 نفر از سارقان و مالخرهای حرفه ای را در اقدامات غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی جویبار گفت: متهمان در بازجویی های به عمل آمده به مجموع 10 فقره سرقت در این شهرستان اعتراف کردند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در این عملیات 4 دستگاه موتورسیکلت و 6 دستگاه خودرو به دلیل عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، نداشتن مدارک هویتی، تصادف و مزاحمت توقیف شد.

  نیما کرمی و همسرش پذیرای برنامه شب یلدای شبکه سیما شدند

سرهنگ جعفری در خاتمه از شهروندان خواست در صورت مشاهده و یا برخورد مشکوک افراد فرصت طلب و قانون شکن، مراتب را در اسرع وقت به پلیس اطلاع دهند.

کشف 17 کیلوگرم حشیش در محمودآباد

سرهنگ محمود حسین زاده گفت: در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق مواد مخدر در شهرستان محمودآباد، موضوع در دستور کار پلیس تخصصی مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات و تحقیقات پلیسی و شناسایی فرد مورد نظر در اقدام غافلگیرانه، با هماهنگی قضایی مخفیگاه وی بررسی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان محمودآباد از کشف 17 کیلوگرم حشیش که به طرز ماهرانه ای در مخفیگاه این سوداگر مرگ جاسازی شده بود، خبر داد و گفت: در این عملیات پلیسی یک توزیع کننده مواد مخدر وی دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: از مشکلات مواد مخدر می توان به بی ثباتی و تنش در خانواده ها، افزایش طلاق، نزاع و درگیری، افزایش برخی جرایم و حتی قتل، برخی آسیب های اجتماعی اشاره کرد.

زندان، پایان راه دزدان بهشهر

سرهنگ حسن عنایتی سرقت را یکی از مولفه های مهم در کاهش احساس امنیت اجتماعی عنوان کرد و گفت: آموزش و آگاهی یکی از مهم ترین راهکارهای پیشگیری از انواع سرقت است.

وی با اشاره به اینکه در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی در سطح شهرستان، موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت، افزود: مخفیانه دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه متهمان در تحقیقات پلیسی به 12 فقره سرقت از اماکن خصوصی اعتراف کرده بودند، گفت: سارقان به مراجع قضایی معرفی و روانه زندان شدند.

وی گفت: مردم با رعایت نکات احتیاطی و توجه به هشدارهای پلیسی و درک کوتاهی مجرمان می توانند از بسیاری از جرایم به ویژه سرقت پیشگیری کنند که در نهایت موجب افزایش امنیت و کاهش وقوع جرم می شود.

  نشست سالانه ترویج اخلاق اسلامی در سبک زندگی برگزار شد

دستگیری سارقان حرفه ای و سابقه دار سیم برق در تنکابن

سرهنگ گلمحسین شعبانی در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت سیم برق، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی، ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی به همراه ماموران کلانتری 11 موفق به شناسایی 4 سارق حرفه ای شدند.

فرمانده انتظامی تنکابن گفت: در یک عملیات هماهنگی قضایی متهمان در این سرقت دستگیر و مقادیر زیادی سیم و کابل مسروقه کشف شد.

وی بیان کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی های انجام شده تاکنون به 31 فقره سرقت سیم برق از شبکه های توزیع برق اعتراف کردند.

سرهنگ شعبانی با بیان اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد از شهروندان خواست موارد مشکوک را به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

دو سارق به 10 فقره سرقت منزل اعتراف کردند

سرهنگ محمود کلوانی گفت: پس از وقوع سرقت های متعدد از منازل در نقاط مختلف شهر که عمدتاً به روش مشابه و با شکستن قفل درب منازل شهروندان انجام می شد، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت. مبارزه با سرقت پلیس . .

وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی برای دستگیری عامل یا عاملان این سرقت ها با شناسایی دو متهم سابقه دار با توجه به شیوه و شگرد سرقت، تحقیقات را آغاز کردند.

فرمانده انتظامی گلوگا گفت: ماموران با هماهنگی مقام قضایی متهمان را در یک حمله ناگهانی در مخفیگاهشان دستگیر کردند.

وی در پایان با اشاره به تلاش شبانه روزی پلیس برای شناسایی و دستگیری سارقان گفت: شهروندان توجه داشته باشند که در هنگام مسافرت و عدم حضور در منزل طلاجات، وجوه نقد را نگهداری کنند زیرا و همچنین اموال و اشیاء قیمتی. ”ارزش را در خانه دور بیندازید.

دیدگاهتان را بنویسید