کشف محموله 200 میلیارد تنی در گمرک

به گزارش خبرگزاری موج، رئیس پلیس گمرک پلیس امنیت اقتصادی کشور از دستگیری 8 نفر از اعضای یک باند بزرگ قاچاق کالا و ارز در حوزه ترانزیت فعال در مرزهای غربی کشور خبر داد.

سرهنگ هادی رفیعی کیا گفت؛ اقدامات اطلاعاتی پلیس گمرک در ژوئن 1999 نشان داد که دریافت یا خروج مجوزهای ترانزیت 1807 برای پلیس قابل مشاهده نیست.

رئيس پليس امنيت اقتصادي گمرك، پليس امنيت اقتصادي فرماندهي انتظامي گفت: موضوع به سازمان گمرك گزارش شده و اين سازمان علت وقوع اين وضعيت را عامل فوران تاج، مسدود كردن مرزها، تغيير مقصد محموله‌ها و … عنوان كرد. .

کارآگاهان شهریورماه امسال باند سازماندهی شده کالا و ارز قاچاق در گمرکات استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و بوشهر در زمینه ترانزیت کالای خارجی فعالیت داشتند.

این باند با توافقی محرمانه و پرداخت مبالغ هنگفت موفق به واردات حجم زیادی از کالا به کشور شده است.

از این باند 6 محموله و 2 انبار با لوازم خانگی و … شناسایی و کشف شده است.

23 محموله ترانزیتی که توسط این باند به ثبت رسمی رسیده بود با همکاری گمرک شناسایی شد که ارزش مالی کالا 200 میلیارد تن است.

پیش از این سرهنگ ولی پور گودرزی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران از دستگیری قاچاقچیان بلور و کریستال قاچاق و کشف ۷۸ هزار بلور و کریستال قاچاق در تهران که بر اثر تیراندازی ترانزیت شده بود، خبر داده بود.

  اولین جشنواره ملی و بین المللی سرود فجر برگزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید