کاشت چوب در 103 هکتار زمین باریک / کاشت 400 اصله نهال در طرح جنبش سبز

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، مهدی باباجانی گفت: نهضت سبز با حضور در اداره دخانیات تیرتاش با حضور فرماندار گلوگا و معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی 400 اصله نهال بید و صنوبر را در حاشیه جاده سراسری طرح و کاشت. سازمان کشاورزی، مسئولان منابع طبیعی، آبخیزداری، دخانیات و جهاد کشاورزی در این شهرستان اجرا شد.

او گفت که در حال رشد چوب این یکی از صنایعی است که اجرای آن هم به نفع تولیدکننده است و هم محیط زیست از تخریب مصون است، وی ادامه داد: این پروژه یکی از پروژه های در دست اجرا در استان است که با هدف جلوگیری از جنگل زدایی و تامین چوب برای ساختمان انجام می شود. «نیازهای صنعت کاغذ و چوب در کشور در 10 سال گذشته تامین شده است، اما مدتی است که پروژه متوقف شده است، اما در سال‌های اخیر پس از اجرا. طرح تنفس جنگل شمالی کشور بار دیگر در برنامه جدی سازمان جنگل ها و مراتع کشور قرار گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گلوگا در پایان با بیان اینکه بر اساس یک پروژه دو ساله باید 103 هکتار چوب در این شهرستان کشت شود، گفت: این شهرستان نه تنها به تمام تعهدات خود عمل کرده، بلکه برنامه ریزی های خود را نیز انجام داده است. برای افزایش سطح

  هیات انتخاب 5 بخش جشنواره تئاتر کودک و نوجوان معرفی شد

دیدگاهتان را بنویسید