کارشناس سیاسی عراق: توافق راه حل بحران سیاسی است

خبر عجیب

شفقنا- یک کارشناس سیاسی و نویسنده عراقی خواستار توافق و اجماع ائتلاف ها برای تشکیل دولت جدید شد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از پایگاه خبری المعلومه، محمد البغدادی، نویسنده و کارشناس سیاسی روز یکشنبه خواستار اجرای سازوکار توافق تشکیل دولت بعدی عراق شد و نه حذف قدرت های بزرگ از آن. آژانس.

البغدادی گفت که کمیته راهبری شیعه شامل نیروهای سیاسی است که سابقه طولانی در سال 2003 دارند و نمی توان آنها را نادیده گرفت.

وی افزود: این توافق راه حل بحران کنونی است، زیرا دیدگاه سیاسی نمی تواند اکثریتی را که شرکای دارای سابقه طولانی در عراق را حذف می کند، تحمل کند.

چند روز پس از انتخابات هیئت رئیسه مجلس در بحبوحه همگرایی فراکسیون صدر به رهبری سید مقتدی صدر با ائتلاف به رهبری محمد الحلبوسی و ائتلاف قاطعیت به رهبری خمیس الخنجر و کردستان. حزب دموکرات به رهبری مسعود بارزانی در پی شکایت دو تن از اعضای شورای هماهنگی شیعیان، دادگاه عالی فدرال عراق به طور ناگهانی تصمیم به تعلیق ریاست جمهوری برای صدور حکم در مورد قانونی بودن تصمیمات در اولین جلسه پارلمان گرفت.

درگیری های لفظی بین اعضای شورای هماهنگی و دیگر اعضای فراکسیون صدر در جلسه انتخاب رئیس جدید پارلمان عراق و دو معاونش در روز یکشنبه رخ داد که وخامت حال محمود المشهدانی، رئیس جمهور سنی مذهب عراق و انتقال آن به بیمارستان بود.

خالد الدراجی، دومین رئیس مجلس سنی، ریاست بقیه جلسه را برعهده داشت و محمد الحلبوسی یکشنبه گذشته با 200 رای موافق در مقابل 14 رای موافق در مقابل رقیب خود، محمود المشهدانی، ریاست پارلمان عراق را برعهده گرفت. پس از این انتخابات، شورای هماهنگی اعلام کرد که نتیجه جلسه را نمی پذیرد و به دادگاه عالی فدرال شکایت خواهد کرد.

  خودکفایی هوانیروز در تولید قطعات و ساخت انواع شبیه سازی

به عنوان بخشی از تلاش‌های کمیته هماهنگی شیعیان برای ادغام با جناح صدر، هادی العامری، رهبر ائتلاف فتح، شب گذشته به تنهایی با سعید مقتدی صدر، رهبر گروه صدر دیدار کرد، اما دو طرف به توافق روشنی بر سر یک توافق دست یافتند. دولت. جدید شکست خورد. دیدارهای صدر با احزاب کرد ادامه دارد و منابع آگاه می گویند صدر طی دو روز آینده نشست دیگری با شورای هماهنگی شیعیان خواهد داشت.

این خبر را می توانید در المعلومه ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید